Трансферно лято 2019

08-04-2012 19:15

Сбиване прекрати мач при юношите

Академик и Костинброд не завършиха двубоя си при 16-годишните

Срещата  от 17-ия кръг на столичното първенство за юноши младша Б, р. 1996 г., между Академик и Костинброд бе прекратена минута преди края заради масово сбиване на терена, информира Viasport.bg.

Малко преди обяд, на стадион „Вихър” в Горубляне, се развихриха всички демони, които от години тормозят българския футбол. Лошият терен, силният вятър и неприятният дъжд не могат да служат като извинения за случилото се. Срещата започна обнадеждаващо,  с натиск на домакините и гол с удар по диагонала на Данаил Николов. Гостите бяха приели играта в собствената си половина и разчитаха на редки контратаки. В края на половремето футболистите на Академик пропиляха нови три положения, след което Костиброд нанесе своя удар. Първо с хубав удар от ждроб Кристиан Илиев успя да изравни, а в последните секунди на тази част Веселин Дженков изведе гостите напред в резултата.

След почивката играта се изнерви. На терена зачестиха острите влизания и размяната на груби реплики между съперници и съотборници. Академик атакуваше по-често, но срещаше лютата защита на „червените” и чудесните спасявания на вратаря им Григор Миленов. Гостите пък на няколко пъти успяха с 3-4 паса да излязат очи в очи с вратаря на „сините”, но ударите им минаваха покрай гредите.

В последните минути на мача зачестиха нарушенията в половината на гостите и при едно спречкване съдията Петър Маринов показа червен картон на футболист от Костинброд за удар без топка.  Последваха няколко разигравания, съпътствани от викове, псувни и нарушения. След това, доколкото стана ясно в мелето, Маринов показа още един червен картон на играч от Костинброд. Секунди по-късно няколко зрители нахлуха на терене в търсене на саморазправа с изгонения футболист. Това даде старт на общо сбиване между играчи от двата отбора и зрители, което накара съдията да прекрати срещата.