Трансферно лято 2019

13-05-2012 11:49

Западна Б Група, Обзор: Пирин и Спортист ръка за ръка

Малеш и Сливнишки герой изпаднаха при аматьорите

Отборът на Пирин (Гоце Делчев) се наложи с 2:0 като домакин на Малеш-Вихрен в двубой от 25-ия кръг на Западната "Б" група. С победата неврокопчани запазиха първата си позиция в групата и са на път да играят в А Група за първи път в историята си. Пирин е с равен брой точки със Спортист (Своге), но има предимство от директните двубои. Преди мача срещу лидера част от футболистите на Малеш бойкотираха треньора си. Това бе причината и на скамейката на тима да бъдат само наставникът Пламен Мицански и Кирил Орманлиев.

През първото полувреме домакините имаха тотално предимство, но така и не успяха да разпечатат вратата на Захари Димитров, който в края на мача дори бе аплодиран от публиката на домакините. Лапантов, Николов и Шишков опитаха удари през първата част, но те не донесоха необходимия резултата. В началото на втората част домакините все пак разпечатаха вратата на гостите. Това стори Николай Димиров в 53-ата минута. Той откри резултата с удар от границата на наказателното поле. В 65-ата минута Атанас Фиданин центрира и Виктор Шишков с глава реши мача с втори гол. С поражението гостите си подпечатаха визата за "В" група.

В същото време Спортист (Своге) продължава гонитбата за първото място. В двубой от 25-ия кръг "шоколадите" се наложиха с класическото 3:0 при гостуването си на Банско и си гарантираха място поне на баражите за елита. Тимът на Валерий Дамянов реши мача още през първата част, когато Мирослав Тодоров откри резултата в 11-ата минута с глава след разбъркване пред вратата на домакините. В 28-ата минута Димитър Крушовски си отбеляза автогол след центриране отдясно и гостите дръпнаха с 2:0. До края на мача Банско така и не намери сили да се върне в мача. В 74-ата минута Васил Стефанов от пряк свободен удар оформи класическата победа над гостите.

Новакът в Западната "Б" група Сливнишки герой победи Бдин (Видин) с 1:0, но вече изпадна. Срещата започна равностойно, но постепенно гостите от Видин наложиха натиск и играта по-често се водеше в половината на домакините. В 12-ата минута най-опасният играч на видинчани Явор Въндев стреля опасно, но топката не попадна в мрежата на Мартин Минев, а домакините отвърнаха с опасна контаатака в 17 минута, когато Хаджиниколов се откъсна, стреля от границата на наказателното поле, но Кючуков улови. Така давата отбора се оттеглиха на почивка при 0-0.

След почивката по-добре започнаха домакините, като при една контра в 52-ата минута Огнян Стефанов получи топката зад центъра, надбяга бранителите на Бдин и прати топката под плонжа на Тодор Кючуков. До края на мача инициативата бе в отбора на гостите, които направиха множество опити да изравнят, но атаките им бяха припряни, а повечето удари бяха неточни. Героя пък можеше да удвои резултата в 84-та минута, когато Куртелов изведе на празна врата Валентин Миленов, но полузащитникът, в опита си да прехвърли Тодор Кючуков, прехвърли и вратата.

Отборът на Чавдар Етрополе победи Академик София с 1:0. Двата отбора направиха бърз и динамичен мач, който се понрави на публиката. Все пак атаките на Чавдар носеха по-голяма опасност пред вратата на гостите. Бързите слизания по крилата на Ботев, Василев и Почански създаваха напрежение в наказателно поле на гостите. В 19-ата минута Ботев ме изведен отлично лице в лице с вратаря на гостите, опита да го прехвърли технично, но с върха на пръстите си той успя да отклони топката.

При следващата атака в 20-ата минута обаче Академик инкасира гол. С точен удар 17-годишният Александър Василев не даде шанс на Георгиев и украси с попадение добрата си игра. В отговор Академик също организира опасни влизания към вратата на Митев, но нямаше шанс. Втората част бе още по-интересна и динамична. Реални положения за гол имаше и пред двете врати, но защитите и вратарите надделяха. Въпреки загубата Академик и на теория остава в "Б" група.

Всички резултати и класирането в Западната Б Група можете да видите ТУК!