29-11-2012 15:03

Б група, Обзор: Нафтата спокойно зимува на върха

Нефтохимик е есенен лидер в Б група

Тимът от Бургас с победа над прекия си конкурент

Нефтохимик ще зимува на върха в "Б" група, след като в среща от 13-ия кръг надигра в Плевен местния Спартак с 2:1 и заема еднолично първото място с актив от 28 точки. Трето място ще заема Раковски, който завърши наравно - 1:1 с Любимец. Сливен бе разгромен от Видима и "войводите" заемат последната позиция със скромната 1 точка след 1 равенство и 12 загуби през есенния полусезон и голова разлика 4:36.

Спартак Плевен - Нефтохимик 1:2
Нефтохимик победи Спартак в Плевен с 2:1 в дербито на 13-ия кръг на "Б" група. Двубоят не бе това, което зрителите очакваха, тъй като двата тима рядко стигаха до голови положения, а мачът като цяло бе доста скучен. След половин час игра  Петър Ванков и вратаря Станислав Антонов сгрешиха фатално, от което се възползва Живко Петков. Младокът прехвърли стража на домакините и даде аванс на своя тим - 1:0. В 37-ата минута и при първата си по-сериозна атака Спартак изравни резултата. Васил Шопов напредна в половината на гостите и с прецизен удар в далечния ъгъл прати топката в мрежата зад Цветан Димитров - 1:1. Малко преди края на мача резервата Велин Дамянов донесе победата на отбора си. Емануил Манев с глава свали топката на точката за изпълнение на дузпа, където със задна ножица Дамянов вкара за крайното 2:1.

Чавдар Етрополе - Калиакра 0:2
Калиакра победи Чавдар в Етрополе с 2:0. В досегашните си 5 гостувания каварненци бяха допуснали 5 загуби, но днес взеха първите си точки за сезона на чужд терен. С тази победа Калиакра събра 17 точки и завършва годината на девето място в "Б" група. И двата гола за успеха на тима от Каварна реализира Фока. Той бе точен в края на първата част и в 67-ата минута.

Пирин Разлог - Светкавица 2:2
Пирин Разлог и Светкавица не успяха да се победят, завършвайки наравно - 2:2. Гостите поведоха с 2:0 след попадения на Благой Пасков през първата част. След почивката Пирин бе отборът, който вкара две попадения и по този начин стигна до точката. Точни за домакините бяха Евгени Тунтев в 54-ата минута и Душан Делянин в добавеното време на срещата. Пирин Разлог е на 12-о място в класирането с актив от 12 точки. Светкавица с 22 пункта заема 3-а позиция.

Любимец - Раковски 2011 1:1
Раковски успя да спечели токча като гост на Любимец, след като двата тима завършиха наравно - 1:1. Домакините поведоха с гол на Николай Павлов в 40-ата минута, а Добри Орловски изравни в 78-ата минута. Така след края на есенния полусезон Раковски заема третото място в групата с 23 точки. Пред него са Нефтохимик с 28 токи и Спартак Плевен с 25 точки. Любимец е на 8-а позиция с 19 точки.

Септември Симитли - Спартак Варна 1:2
Спартак Варна победи с 2:1 като гост на Септември в Симитли. По този начин "соколите" ще заемат 6-а позиция с актив от 21 точки. Тимът от Симитли е предпоследен с 9 точки. В срещата между двата отбора резултатът бе открит в 56-ата минута след попадение на Диян Димов. Близо десет минути преди края Георги Стачев удвои преднината на варненци. Домакините не се отказаха и успяха да стигнат до почетно попадение, дело на Костадин Аджов в последната минута.

Шумен 2010 - Банско 1:5
Банско постигна впечатляваща победа като гост на Шумен с 5:1. Домакините поведоха в резултата в 22-ата минута чрез Захари Димитров. В 35-ата минута Любослав Войнов изравни и по този начин завърши първта част. След почивката гостите стигнаха до нови четири гола. Пет минути след подновяването на играта Любослав Войнов даде аванс на своя тим, а след него Костадин Слаев в 56-ата минута покачи на 1:3. До края на мача Благой Наков се разписа на два пъти и оформи крайното 1:5. След изразителната победа Банско се изкачи на 4-ото място в класирането с актив от 22 точки. Шумен е 10-и с 16 пункта.

Сливен - Видима-Раковски 0:6
Сливен за пореден път бе разгромен и по този начин едноименният тим ще зимува на последно място само с една спечелена точка. Този път от слабия противник се възползва отбора на Видима-Раковски, който вкара само шест гола в тази среща. Гостите от Севлиево вкара по три гола в двете полувремена. През първата част точни за Видима бяха Георги Стойчев, Атанас Любенов и Евгени Игнатов. След почивката Любенов, Игнатов и Пламен Кожухаров също наказа домакините. Видима-Раковски  е 10-и с 16 точки.