11-03-2014 14:20

Малко футбол на дербитата

Левски - ЦСКА ще се запомни със скандали, Литекс - Лудогорец с битка, обидно нисък интерес към националния отбор

ПОНЕДЕЛНИК, 3 МАРТ

Домусчиев: Помагам на Левски и ЦСКА. Собственикът на Лудогорец е убеден, че дава добър пример с политиката си. Резултатите го доказват, а според бизнесменът Литекс  и Ботев също са тръгнали по правилен път.

Бижутера сгъна цирка от Герена. В Левски хаосът царуваше сериозно след загубата от Локо Сф. Мариян Христов и Христо Йовов бяха сред хората, които се отказаха от мъчението с Тодор Батков. Сухия и Топчо пък решиха да го чакат да се върне от чужбина.

Локо Пд се измъкна с гол в края. Черноморец бе на секунди от победа срещу смърфовете, но Намуши вкара за точката. Пловдивчани сякаш издишат в сравнение с по-голямата част от отборите в Топ 7. Акулите пък започват да показват зъби, но изоставането им е сериозно от Славия и Локо Сф.

ЦСКА настръхна срещу душманите. Червените публикуваха в сайта си изявление, чрез което предупредиха всички да внимават какво пишат, твърдят или изнасят като информация като цяло за клуба, защото „ще трябва да дават обяснения много, много скоро”.

ВТОРНИК, 4 МАРТ

Гълъбинов: Идвам да вкарвам голове. Нападателят на Авелино е амбициран да се докаже пред България. Той призна, че е изненадан от повиквателната за националния отбор, но пък е чест да бъде част от селекцията на Любо Пенев.

Стойчо върна Черни. Вратарят тренира с първия отбор, но трудно ще получи шанс на мястото на стабилния М’Боли, който се готви да играе на второ поредно световно първенство.

Легенда за Левски: Ужасен цирк. Положението на Герена наистина е трагично неясно за всеки. Това точно преди дербито с ЦСКА. Михаил Вълчев вярва, че Батков винаги се е месил в работата на директорите и треньорите, но с Бижутера бил преминал всякакви граници.

Пенев: Устройват ни само първите две места. В компанията на Италия и Хърватия това си е амбициозна цел. Норвегия е третият коварен съперник в квалификационната група за Евро 2016. Хубавото е, че третото място дава право минимум на бараж.

СРЯДА, 5 МАРТ

Мариян Христов отсвири Батков доживот. Човекът не прави компромиси със себе си и толкова. Достойно поведение. Адвокатът губи доверието на все повече левскари. Ситуацията на Герена в момента въобще не е розова.

Батков: Гонзо е готов да дойде. Желанието на адвоката е да върне Георги Иванов и да му даде цялата спортно-техническа власт. Тази книга обаче сме я чели и малко ни съмнява, че втора част би имала различен край.

Бихме Беларус в добра проверка. Дебютантът Гълъбинов впечатли с няколко отигравания. Гаджев вкара хубав гол с…глава. Норвегия и Хърватия направиха ремита 2:2 съответно с Чехия и Швейцария, а Италия загуби с 0:1 от Испания.

Ботев представи окончателния проект на стадиона. Съоръжението трябва да е готово до лятото на 2015 година и ще бъде с капацитет близо 19 000 места. На стадиона ще могат да се играят двубои от полуфинална фаза на Лига Европа.

ЧЕТВЪРТЪК, 6 МАРТ

Достойни в загубата си: Лацио преотстъпиха орлицата си на Лудогорец! Олимпия ще бъде талисман за разградчани преди домакинството на Валенсия. Домусчиев впечатлен от птицата и жеста на италианците.

Пръстът на Пацо Тигъра – раздробен. Това бе пореден удар за Левски. Младият вратар ще отсъства от терените няколко месеца заради инцидент на тренировка. Сега Горан Блажевич има шанс да се докаже на вратата.

Бардон натрупал опит в Шеста френска, готов е да води Левски. Циркът на Герена продължава. На Батков няма да му е за сефте да наема хора, които реално нямат опит като ръководители. Оттам сигурно се разбира с тях да им помага в непознатата работа, след което личните решения на адвоката се налагат като закони.

Маламов изля душата си. Локомотив Пд наистина е в сърцето на този футболист, но сякаш това не пасва спрямо тактиката на Сашо Станков и дори политиката на Коко Динев. Играчът все пак ще остане на Лаута до края на сезона.

ПЕТЪК, 7 МАРТ

Софиянци изгониха националите от Васил Левски. Срамно малко хора наблюдаваха на живо победата с 2:1 над Беларус – под 1000 зрители. За сравнение двубоят на Лудогорец с Валенсия от Лига Европа този четвъртък ще бъде изгледан от над 40 хиляди по трибуните на същия стадион. Засега Стара Загора и Бургас сякаш са най-добрите варианти за някои домакинства на националния тим.

Заги: Имаме респект към Лудогорец, но не голям. Литекс ще има три мача срещу разградчани в кратък период от време. В момента това са двата най-сериозни претенденти за титлата. В турнира за Купата на България нещата стоят малко по-различно.

Минута мълчание за Миро Миронов. Бившият играч и треньор на Дунав, Славия и Етър бе почетен преди официалните мачове през уикенда. Той си замина само на 50 г. след неуспешна борба с  тежка болест. Лека му пръст.

Отложиха мачовете между Лудогорец и Литекс за Купата. Причината е чудесното представяне на разградчани в Лига Европа. Колко хора щяха да повярват преди 8 месеца, че в средата и края на март ще се налага да се променят дати на български мачове заради европейско участие.

СЪБОТА, 8  МАРТ

Опашки за билети…но не за Вечното дерби. В деня на Левски – ЦСКА хората се редяха да купуват пропуски за Лудогорец – Валенсия. Дали това не ни дава повод да се замислим вечно ли е наистина Вечното дерби между сини и червени?

Вратар съсипа Локо Сф. Валентин Галев наистина се намеси неумело при някои от попаденията на канарчетата, но не можем да твърдим със сигурност, че дори и по-класен страж да беше на вратата на железничарите, загубата щеше да им се размине. Все пак става дума за 4:1, а ударът на Анисе за втория гол си беше класа.

Касапница!!! ЦСКА излъга Левски. В крайна сметка шестима изгонени и един гол от дузпа. През първото полувреме имаше футбол, получи се истинско дерби. Вторите 45 минути преобладаваха нервите, играта бе доста накъсана, а в последните секунди М’Боли, Туре, Гаджев и Косоко сътвориха поредица от глупости, с които си изпросиха изгонване. Двубоят се реши в средата на втората част, когато Пелето направи глупава дузпа срещу резервата Тони Силва Са, а Бадема не сбърка от бялата точка.

Щастливият Томов: Тройна премия! В дните преди дербито босът на ЦСКА твърдеше, че само убедителен успех като този от есента (3:0) ще го удовлетвори, но явно след касапницата на националния стадион нещата са се изменили. Имаше проблеми и на трибуните. Арестуваните покрай дербито са близо 50 човека.

Бербатов наказа Сошо. Нападателят за първи път бе пуснат като титуляр от Раниери и се отблагодари още в шестата минута, когато откри резултата. Българинът се отличи и с други добри отигравания, веднъж дори използва широката си крачка, за да направи нещо като спринт, а по-важното е, че изработи дузпа за втория гол на Монако при победата с 2:1.

НЕДЕЛЯ, 9 МАРТ

Славия отупа 10 смърфа. Силно второ полувреме за белите, а очевидно Локо Пд ще има затруднения в Топ 7 срещу силни състави като Лудогорец, Литекс, ЦСКА и Ботев. Радуканов е прав, че разликата можеше и да е по-голяма, все пак три греди за домакините.

Моряците надупчиха дините. Домовчийски дебютира с два гола за Черно море. Варненци нямаха проблеми да нанижат четири безответни попадения при гостуването си на Любимец. Гонзо сякаш не се е запътил към Герена.

Пирин ГД взе опашкарското дерби. Двата отбора на дъното направиха резултатен мач – 3:2. Нефтохимик вече е единственият тим с актив от 12 точки, Пирин дръпна с три. Скоро двата отбора ще се срещнат отново, но не само в долната половина на А група, а и в Б.

Берое обърна акулите в Бургас. Старозагорци ще довършат малко скучновато сезона. Цели 8 точки пред втория в класирането на втората седмица. Петър Хубчев най-вероятно ще пробва млади играчи. Жалко е, че Черноморец почти сигурно ще изпадне от А група.

Литекс и Лудогорец се разминаха с дербито. Нямаше такива простотии като на Вечното дерби, но нямаше и чак толкова футбол. Вярно е, че времето беше доста тежко – през втората част премина към нещо средно между дъжд и сняг, заради което битката на терена беше жестока, но не видяхме много футболни достойнства.

Тагове: България, национален отбор, Левски, Литекс, Лудогорец, ЦСКА