Отново червен триумф във Вечното дерби

Лудогорец се сгромоляса в Европа, но не прости на Литекс в Ловеч, Ботев взе с късмет дербито на Пловдив

ПОНЕДЕЛНИК, 10 МАРТ

Гонзо и Топчо взимат Левски. Спекулациите около сините няма да спират докато не се осъществят промените, които Батков очевидно обмисля да прави. Проблемът е, че при него става въпрос за едни и същи имена, но на вълците вече им е писнало да се занимават.

Домусчиев: Валенсия няма да ни прости такива пропуски. Собственикът на разградчани коментира първата от поредица срещи между Литекс и Лудогорец, която се игра под нещо средно между дъжд и сняг и завърши 0:0. За съжаление на българския футбол Валенсия наистина не прости пропуските.

ЦСКА хвърля расист пред УЕФА. Червените разполагали с писмени показания на Омар и Мендинатора, че българският национал Гаджев ги обиждал на расова основа. Чакат се записи от тези мигове. Между Левски и ЦСКА толерантността се изразява в това – да се хвърлят български национали пред УЕФА за расизъм.

ВТОРНИК, 11 МАРТ

Разпускат Черноморец. При изпадане от А група, което изглежда много възможно, ще бъдат изгонени всички чужденци и футболисти над 30 години. При такива обстоятелства стадион Лазур в Бургас ще бъде дом само на двубои от Б група, а Ботев скоро няма да домакинства мачовете в Европа до морето…май националният отбор се чудеше къде може да приеме някоя контрола.

Разкриха Валенсия, нямали стил. Не, не – много са зле даже. Дали помощникът на Стойчо Стоев е вярвал, че Лудогорец ще играе 56 минути с човек повече и ще допусне два безответни гола вече няма значение, но надеждите за точки за УЕФА от реванша идват по-скоро от отношението на испанците към двубоя.

Черна борса покрай Лудогорец – Валенсия. Нагли купувачи от предната седмица станали продавачи през тази. Цените стигнали до 100 лева за билет за Сектор А. Българска работа – 90% от хората на стадиона са фенове на други клубове, но са зажаднели за европейски футбол.

СРЯДА, 12 МАРТ

Драми в отбора на Бойко. Рокади на върха на клуба – Ясин Мишауи и Наско Георгиев напуснаха, а Николай Тодоров – Кайзера и братът на Сашо Станков – Георги ги заместиха. Междувременно основна причина за интереса към Витоша Бистрица е присъствието в предни позиции на един от най-повратливите и пъргави български футболисти – Бойко Борисов. Засега обаче отборът е на път да изпадне във В група.

Астън Вила пръждосва Тонев. Българинът не успява да се адаптира към Англия доста дълго…или поне така твърди треньорът на бирмингамци. Любо Пенев също отписа таланта, който има едва три минути за клуба си през тази година.

Локомотив с лекота си осигури полуфинал. Смърфовете не бяха с най-добрите си футболисти, но лепнаха тройка на Добруджа при гостуването си за Купата на България.

Левски дръпна преди реванша. Щастлив ден за сините, които най-накрая успяха да глътнат въздух, а по-изненадващото  е, че Валери Божинов вкара на Ботев такъв гол, какъвто не е вкарвал от доста, доста дълго време насам.

Потвърдено: Пловдивското дерби в центъра на София. Националният стадион прие Лудогорец – Валенсия от 20:00 часа в четвъртък, ЦСКА – Левски в събота от 16:15 и Ботев – Локо в неделя от 14:00. В трите мача имаше общо 7 гола, най-много от всички вкараха испанците.

ЧЕТВЪРТЪК, 13 МАРТ

Лудогорец удари спекулантите. Разградчани пуснаха 1000 билета в деня на мача и отказаха черноборсаджиите. Стадионът бе пълен в четвъртък вечер, което не се беше случвало отдавна. Странно е колко малко хора присъстваха на приятелския мач с Беларус предната седмица.

Първата седмица почна с две нули. Литекс не успя да победи Черно море като домакин и пропусна възможност да задмине Лудогорец като точков актив. Гонзо не е от тези, които лесно се дава, особено в Ловеч.

Болезнен футболен урок за Лудогорец. Преди мача Безяк с усмивка каза, че разградчани могат да стигнат дори до финал, но четвъртфиналът вече е само блян, а най-ключовият момент в срещата бе именно пропуснатата дузпа на Безяк. На първо място обаче си пролича класата на Валенсия…поне имаше мексикански вълни по трибуните!

ПЕТЪК, 14 МАРТ

Гара Дембеле изкукуригал. Тъмнокожият нападател си издал документ, че има отклонения, за да не тренира с втория тим на Фрайбург. Германците били меко казано изненадани, но нямали друг избор освен да приемат, че Дембеле е луд и черно на бяло.

Сухия ударил Мъри с Гонзо. Това звучи малко като билярд – номер 3 удари 4, след като първо се отби в 2. Става дума за трима левскари на три различни места – Левски, Ботев и Черно море. Разбира се не подценяваме треньорските качества на който и да е от тримата, но първите три отбора в класирането са Лудогорец, Литекс и ЦСКА.

Славия схруска шейховете за 19 минути. Галин Иванов с хеттрик срещу безпомощните бургазлии. Интересно е ще има ли съмнителни мачове в долната половина на таблицата, след като всичко изглежда на пръв поглед ясно. От Нефтохимик обявиха, че ще прекратят участието си в А група ако не могат да домакинстват в Несебър.

СЪБОТА, 15 МАРТ

Миланов реши дербито в Русия. Българинът вкара страхотен гол, с който донесе победата на ЦСКА Москва над Зенит с 1:0. Националът е убеден, че тепърва може да развива играта си в бъдеще.

ЦСКА доуби Левски. Този път с гол на Пламен Крачунов в последните секунди червените отново стигнаха до 1:0. Стойчо Младенов дори каза, че това вече му е любимият резултат. Ще се върне ли Гонзо в Левски преди следващото Вечно дерби?

Феновете на Левски: Батков вън! Адвокатът, който не присъства на дербито, отнесе доста псувни от страна на агитката. Сините вече могат да отпишат място в Европа от първенството – остава само вариант през турнира за Купата на България.

Попето наказа Динамо. Българинът вкара при равенството на Кубан Краснодар с московчани 1:1. Станислав Манолев записа дебют за руския тим в този двубой.

НЕДЕЛЯ, 16 МАРТ

Цирк Любимец с нов репертоар. Само използват треньорския лиценз на Воин Войнов, но някакви трети лица, които очевидно разбират доста добре от футбол, редят състава. Любимец е с 18 точки след 27 кръга и е допуснал 71 гола – сигурен изпадащ.

Калпав вратар подари победа на Ботев. Пловдивското дерби се реши с обрат в края. Йордан Господинов определено носи солидна вина за загубата на Локо. Късметът тук беше на страната на канарчетата, но това не е последната среща между двата тима през този сезон.

Локо София избута до победа. Железничарите изпуснаха две дузпи до 12-ата минута, но все пак стигнаха до минималното 1:0 над Пирин Гоце Делчев с гол на…Маркиньос, разбира се.

Черноморец разпори разпасаната команда от Любимец. Акулите мушнаха 5 на затъващия кораб. Поне в тези мачове в Бургас могат да се насладят на добри минути.

Бербатов изнася футболни лекции. Българинът с гол и две асистенции при победа на Монако с 3:2 като гост на Лион. Жалко е, че попадението на нападателят бе след неотсъдена засада, каквато имаше и при един от головите му пасове, но това не трябва да отнема заслужените похвали, които отказалия се от националния отбор на България футболист заслужава.

Лудогорец на крачка от полуфинал за Купата. Разградчани стигнаха до 2:1 в Ловеч в първия четвъртфинал за Купата на България. Шампионите обаче останаха доста разочаровани от опасните за здравето на играчите влизания, които не бяха наказани от съдията. Домусчиев след мача заяви, че Литекс влияят на съдиите.

Тагове: Обзор 2014, Лудогорец, Литекс, Валенсия, ЦСКА, Левски, Ботев Пловдив, Локомотив Пловдив, Лига Европа, А група, Георги Миланов, Ивелин Попов, Димитър Бербатов