Обзор на уикенда: Пак поражение за Левски, клетви срещу ЦСКА

Завърза се интригата за титлата, в дъното също е неясно

ПЕТЪК, 25 април

Продължение на традицията
Берое спечели за четвърти път този сезон срещу очевидно удобния за старозагорци Славия. След 2:0 на самия старт на шампионата, сега, отново на Овча купел, "зелените" пак не пуснаха гол и се наложиха с 1:0. Новата звезда Джуниор Мапуку блесна с пореден гол за лидера във втората седмица

СЪБОТА, 26 Април

Чупене на "сини" антирекорди
Тимът на Ботев Пловдив върна жеста на Левски и се наложи в третото си сезонно домакинство с резултат 2:0 в мач от 35-ия кръг на "А" група. До момента през сезона двата отбора бяха изиграли пет мача, като победата е винаги за домакина. Попаденията паднаха в края на двете полувремена. Първо Александър Куртеан бе точен в 42-та минута минута, а резервата Иван Цветков показа че няма стари и млади, а можещи и неможещи и оформи крайния резултат. Така Ботев събра 60 точки и остана четвърти, а "сините" са пети с 53 точки.

Локомотив се композира за спасение
Локомотив София постигна лесна победа над гостуващия удавник Нефтохимик. С голове на Маркиньос от дузпа, Бранеков и Писаров през първото полувреме "железничарите" събраха 48 точки и временно са с десет над опасната зона пет кръга преди края на сезона. Теоретично софиянци се нуждаят от още само пет в оставащите си мачове, за да си гарантират оцеляването в елита, но практически и сега е ясно, че ще са част от елита и догодина. Локомотив вкара три гола в рамките на десет минути през първото полувреме, а след почивката контролираше събитията на терена, без да си дава много-много зор.

Позакъсняла кръвождадност у акулите
Отборът на Черноморец разгроми с 4:0 Пирин Гоце Делчев, но жаждата за кръв на акулите изглежда прекалено закъсняла. Милен Василев се разписа два пъти, Румен Лапантов си отбеляза автогол, а Симеон Райков оформи изразителния успех. С трите точки бургазлии се доближиха на пет от Славия в битката за оцеляване, но е съмнително да съберат достатъчно аргументи, за да играят и догодина в А група за сметка на "белите".

НЕДЕЛЯ, 27 Април

ЦСКА трепери, постигнал една от последните си победи
Отборът на ЦСКА постигна първа победа над Черно Море през сезона поразявайки с 2:0 "моряците на стадион "Българска армия". ЦСКА вкара и двата си гола през първата част - сериозен прецедент в последно време, когато първите 45 минути бяха сухи за "армейците". В 32-та минута Иван Стоянов се разписа, а две минути по-късно Ивайло Чочев след рикошет удвои. На Армията вероятно са доста притеснени след като Гонзо ги прокле след мача - че това са последните им победи.

Лидерът се измъкна сух от Ловеч
Отборите на Литекс и Лудогорец не успяха да излъчат победител в мач от 35-ия кръг на "А" група. Мачът, който бе с огромен заряд завърши при нулево равенство. Двубоят няма да се запомни с кой знае какви футболни достойнства, но за сметка на това футболистите на двата тима демонстрираха воля, характер и тактическа дисциплина. И имаха двама отлични вратари, изявили се по два пъти след почивката.

Тагове: А група, обзор