Обзор на кръга: Прекъсната серия и докосната титла

Пирин пък се отчете с рекорд

СРЯДА, 30 АПРИЛ

Пирин с рекордна победа в елитната си история
Пирин разби Любимец с 5:0. И двата отбора отдавна загубиха шансове да останат в елита и срещата нямаше никакво значение. Домакините обаче бяха много по-напористи и още до 20-та минута водеха с 2:0 след попадение на Гуцев и Панайотов. През втората част Пирин вкара още 3 гола чрез Газиев от дузпа, Башов и Гуцев в самия край на мача отбелязаха попадения във вратата на Любимец за крайното 5:0, както вече казахме - пирово.
(статистика от мача)

Мъри надви Гонзо на Тича
Отборът на Ботев Пловдив постигна ценна победа по пътя към борбата за призовата тройка в шампионата. Канарчетата се наложиха с 1:0 като гост над Черно море. Единственото попадение в срещата бе дело на Александру Куртеан в 20-та минута. Мъри обаче мисли за финала за Купата, а Гонзо за Левски.

Берое най-накрая победи Локомотив
Старозагорският Берое спечели с минималното 1:0 домакинството си срещу "столичните железничари". Двубоят се игра пред около 600 зрители на стадиона под Аязмото. Новината в мача - "зелените" успяха да победят Локомотив в едва четвъртия мач между двата отбора през този сезон. Победното попадение за Берое реализира Георги Андонов в 58-та минута от дузпа.

Черноморец остана в играта след луд мач
След невероятни мач с обрати, пет гола и два червени картона отборът на Черноморец победи Нафтата с 3:2. Точен на два пъти за "акулите" бе Симеон Райков и едно попадение добави Траян Траянов. Головете за домакините вкараха Ерай и Станислав Жеков. В крайна сметка Черноморец взе успеха и има 44 точки като заема 11-то място, а Нефтохимик са 13-ти с 19 точки.

Лудогорец докосва титлата
С гол на 18-годишния Йерен Луму, вкарал две минути преди края на редовното време, Лудогорец победи ЦСКА и направи огромна крачка към трета поредна титла на България  В началните минути домакините упражниха натиск и играта се водеше в половината на "червените". Със 74 точки и четири кръга до края Лудогорец, изглежда ще защити титлата си. ЦСКА изостава със седм точки, като има мач повече от "орлите".

ЧЕТВЪРТЪК, 1 МАЙ

Левски най-после спря серията от загуби
Отборът на Левски прекъсна рекордната си негативна серия от четири поредни загуби в "А" група, след като постигна много трудна победа над Локомотив Пловдив с 2:1 на стадион "Георги Аспарухов". Попаденията за "сините" реализираха Цветан Генков и Валери Божинов, които пък прекъснаха головата си суша съответно 11-та и 13-та минута след асистенции на Владимир Гаджев. Голмайстор номер едно на първенството Мартин Камбуров пък оформи крайния резултат в 60-та минута.

Тагове: А група, обзор