Обзор на кръга: Успех за ЦСКА и пренаписана история в Пловдив

Лудогорец на три точки от трета титла, три кръга преди края

СЪБОТА, 3 МАЙ

Лудогорец се измъкна на косъм
Ботев Пловдив и Лудогорец завършиха мача си без да си вкарат голове. Равенството доближи гостите на три точки от третата им поредна титла три кръга преди края. За изпуснатата победа повече трябва да съжаляват пловдивчани, които в последните минути на двубоя на два пъти пропиляха отлични възможности за победно попадение, като в единия случай удариха гредата.
(статистика от мача)

Нефтохимик обърна Любимец
Нафтата спечели дербито на изпаднаите с Любимец. Бургазлии надделяха с 2:1 като гост и събраха 22 точки. Всъщност и трите гола бяха дело на играчите от морския град, само че единият - вкаран в собствената си врата.

НЕДЕЛЯ, 4 МАЙ

Берое отвори вратата на Черноморец към Б група
Загуба с 5:0 от Берое на стадион "Лазур" в Бургас на практика изпрати Черноморец в Б група. Домакините не показаха нито за миг чезаслужават да играят и догодина в елита и напълно заслужено бяха пометени от "заралии". Поредната победа на Берое покачи актива на отбора в класирането във втората седмица и той вече е 61 точки, на осмо място.

Локо София се спаси
Локомотив си гарантира участието в А група и догодина като спечели с 2:0 столичното дерби със Славия. Двата отбора изиграха нов етюд от постановката, която въртят този сезон и едва ли убедиха някого, че всичко в мача е наред. Головете вкараха Маркиньос и Димитър Илиев, а "белите" този път бяха в ролята на "железничарите" от преди месец - беше ги страх да минат центъра. Дербито започна с минута мълчание в памет на починалите бивши футболисти на Локомотив от 50-те и 60-те години Наум Савов- Нони и Васил Василев - Весо.

След 66 години Черно море превзе Лаута
Отборът на Черно море записа историческа първа победа като гост на Локо Пловдив и... това беше всичко в този тъжен и тих мач на Лаута. Моряците спечелиха двубоя с 2:0, а попаденията в мача реализираха Димо Атанасов и Бакари. Преди тази среща варненци нямаха спечелен мач в Пловдив от самото създаване на А група през 1948г.

Армията непревземаема, Литекс поредната жертва на ЦСКА
ЦСКА се бетонира на второто място в класирането след домакински успех над Литекс с 2:0 в пряк двубой за сребърните медали. Попаденията за "червените" вкараха Венцислав Василев през първата част и Омар Косоко в средата на второто полувреме. С тази победа футболистите на Стойчо Младенов затвърдиха доброто си представяне срещу този съперник през сезона, срещу когото постигнаха три победи и едно равенство и не допуснаха да им отбележи гол.

Тагове: А група, обзор