01-07-2016 23:56

Уелс обърна Белгия

Снимка Даниел Касас

Гарет стигна исторически Евро-полуфинал срещу Португалия на Кристиано

Дебютантът Уелс обърна с 3:1 сочената за фаворит Белгия (с резервна защита, Вермален наказан) в Лил и стигна исторически полуфинал на европейското първенство във Франция. Съперник за място на финала идната сряда от 22 ч. ще бъде Португалия, а фокусът е в очакван голов дуел между звездите на Реал Мадрид Кристиано Роналдо и Гарет Бейл.

Нейнголан, със специална прическа изрусен гребен, забоде топовен 35-метров шут в горния ъгъл на вратата на Лукаку. Отборът на Уелс се окопити за минути и хукна да обръща. Гарет Бейл пробиваше към вратата, Куртоа изби негов и на Тейлор сигурни голове. В 30-ата мин капитанът Ашли Уилямс бе изпуснат от защитата при ъглов и изравни.

Мачът вървеше на приливи и отливи с размяна на надмощия и след почивката. Азард и Де Бруин стреляха неточно. В 55-ата Гарет, който тормозеше, крадеше топки и пресираше неуморно белгийците, пусна дълбочинен пас напред за Рамзи, Робсън-Кану излъга защитата и опъна мрежата през ръцете на Куртоа.

Резервата Фелайни (сменил Яник Карраско) отнесе жълт за груб фал срещу Бейл, после изпусна да забие.

И точно когато Белгия се чудеше как да се върне в мача, Гунтер центрира, Воукс надскочи Алдервейлерд и изненада Куртоа с трети майсторски гол. Аарон Рамзи и Дейвис пропускат полуфинала за натрупани картони.

Тагове: Уелс, Белгия, Португалия, Реал Мадрид, Гарет Бейл, Кристиано Роналдо