Берое  Ботев Пловдив  Верея  Дунав  Левски  Локомотив ГО  Локомотив Пловдив  Лудогорец  Монтана  Нефтохимик  Пирин Благоевград  Славия  Черно море  ЦСКА  България

12-01-2017 09:08

Барса в Топ 8 за купата

снимка: Даниел Касас

МСН се развихри с 3 гола срещу Атлетик, Меси пак решаващ

Барселона пребори негативния резултат (1:2) от първия мач срещу Атлетик Билбао, показа класата си и с домашна победа с 3:1 се класира за четвъртфиналите на турнира за кралската купа на Испания, където защищава 28-а титла. Това бе първи триумф за 2017 от 3 мача за каталунците.

Гостите (без звездата си Ариц Адуриц) тръгнаха смело, открадваха топки на Камп Ноу и чрез Иняки Уилямс отдясно пробиха на три пъти до вратарското поле на Барселона. Тимът на Луис Енрике (с Рафиня вместо Ракитич) отвърна с 3 – 4 контри, без да финализира. Имаше много борба в средата и отменен гол на Суарес за своя и на Неймар засада при вътрешен пас от Иниеста. Ечейта отнесе жълт за фаул срещу Неймар, но се самоконтузи при ритника и бе сменен от халфа Елюстондо.

В 35-ата най-сетне Барса намери себе си. Лионел Меси се пребори лъвски с няколко съперника за топка, пусна наляво към Неймар, който я прати надясно, за да бъде забодена в мрежата с воле от Суарес. Лео изпусна от фаул след нарушение на Лапорт срещу себе си.

Още на излизане от почивката, когато Ариц бе сменил железния защитник Сабин Мерино, Неймар бе събпрен в наказателното от Боведа и съдията Хил Манзано даде дузпа. Бразилската перла не сбърка и сложи край на 3-месечна голова суша.

Само след 3 минути и грешка на Бускетс, резервата Горка Елюстондо би прецизен диагонал наляво към вратата на Силерсен, а Енрик Саборит изравни елиминацията 3:3. Енеко Боведа спря голов пробив на Меси, Горка Ираизос – на Алба и Ней.

В 77-ата хитрият Суарес си изработи със задник фаул на Бенят и Лео Меси безпощадно заби третия гол с майсторска парабола над стената. Аржентинецът натрупа 25 гола през сезона (последните 3 решаващи от фаул). Неймар изпусна четвъртия и бе сменен.

Топ 8 стигнаха още Атлетико Мадрид, Реал Сосиедад, Алавес и мадридския втородивизионен Алкоркон. Днес от 22,15 ч е реванша Севиля – Реал Мадрид (без Роналдо, Модрич, Иско, Хамес Родригес, Пепе), утре е жребия.

Тагове: Барселона, Атлетик Билбао, купа на краля, Лео Меси, Неймар, Луис Суарес