Берое  Ботев Пловдив  Верея  Дунав  Левски  Локомотив ГО  Локомотив Пловдив  Лудогорец  Монтана  Нефтохимик  Пирин Благоевград  Славия  Черно море  ЦСКА  България

19-03-2017 20:17

Атлетико се озъби на Севиля

Снимка Даниел Касас

Колчонерите бият на Калдерон за подарък в деня на бащите

Финалистът от Шампионската лига Атлетико Мадрид взе ценна домашна победа с 3:1 над директния съперник за 3-о място в испанското първентсво Севиля и с 55 точки почти ги настигна. Южняците от Андалусия остават с 57 т. след Реал (65) и Барселона (60), излизащи тази вечер срешу Валенсия на „Местая“. Победата бе подарък за мъжката част от публиката за празника на бащата в Испания, куп фенове дойдоха с децата си в топлия предпролетен следобед да се забавляват на „Висенте Калдерон“.

Хърватският защитник Шиме Върсалико сам се контузи още във втората минута – усукване в лявото коляно и Хуанфран спешно го смени. Мачът бе доста оспорван, след няколко разменени атаки Атлетико натика гостита в тяхната половина. Активен и много бърз Яник Карраско пробиваше по десния фланг, при едно негово нахлуване Гамейро уцели греда. Фелипе Луис и Саул се включиха после отляво.

Отборът на Хорхе Сампаоли с яка защита спаси всичко, преди в 36-ата минута Диего Годин да изненада с гол с глава вратаря Рико след статичен на Гризман за фал на Рами. Гостите се стреснаха и тръгнаха по-сериозно напред, но не успяха да финализират – Сарабия бе неточен от пряк свободен, изпуснаха ъглов, Савич пресече трета атака.

Серхио Рико парира опасни атаки на Гризман, Карраско и Гамейро след почивката. Френският принц Антоан обаче порази вратаря в 60-ата с перфектен пряк свободен за кеф на стадиона, получил и друг подаръл – желаното седмица влизане на любимеца Фернандо Торрес. Йоветич, Иборра и Корреа бяха вкарани за спешна помощ. Стефан опита контри през центъра, Саул и Савич ги спряха. В 77-ата Коке довърши южняците с трети. Рико спаси 2 готини удара на Торрес.

22-годишната аржентинска резерва Хоакин Корреа върна гол с добър пробив в 85-ата.

Тагове: Атлетико Мадрид, Севиля, Антоан Гризман, Коке, Диего Годин, Хоакин Корреа