Берое  Ботев Пловдив  Верея  Дунав  Левски  Локомотив ГО  Локомотив Пловдив  Лудогорец  Монтана  Нефтохимик  Пирин Благоевград  Славия  Черно море  ЦСКА  България

20-03-2017 09:08

Барса обърна Валенсия

снимка: Даниел Касас

Меси с дубъл, гостите с десетима половин мач

Шампонът Барселона победи с 4:2 Валенсия (с 10 играчи) и скъси до 2 точки (63) преднината на Реал Мадрид (65) в 28-и кръг на Испанското първенство. Селта измъкна с 1:0 с гол на Яго Аспас „дербито на Галисия“ с Депортиво Ла Коруня.

След 2 години издънки срещу Барса Валенсия показа, че излиза от дълбоката криза с новия треньор Салвадор (спасител- на исп.) Воро като този път показа класа и напомни, че преди 10 години бе първенец на Европа. В отворен и атрактивен мач домакините като по чудо не вкараха още в началото при филтрирани през центъра пасове от Андрес Иниеста и Лео Меси конструктор.

Защитата на "че"-тима бе добре организирана, геройски подвизи на аржентинеца Езекиел Гарай и вратаря Диего Алвес извадиха голови положения на МСН и Рафиня.Валенсианци отвърнаха с 4 удара от контри на Ореяна и Мунир, 2 хванати от вратаря Тер Щеген.

Тъмнокожият Мангала изненада Марк Андре с гол с глава в 29-ата, надскачайки странните си пазачи Ракитич и Бускетс. След 6 минути Луис Суарес изравни с пробив отляво.

За по-малко от четвърт час 26-годишният централен защитник от Конго с френски и белгийски паспорти от герой стана „черна овца“ – отнесе първи жълт за опит да счупи крак на Меси и втори с дузпа за дръпеане на Суарес за фланелката в наказателното (артиста Луис веднага се строполи). Мангала остави добре играеща Валенсия с 10. Меси вкара наказателния.

В добавената минутка при контра на Гая с Мунир даденият под наем от каталунците етнически мароканец наказа с изравнителен гол бившите си съотборници. Валенсия може да запази 21-годишният нападател от Мадрид срещу 12 милиона евро.

Барса контролираше второто полувреме със 73% владеене. Алвес извади плонжиращ с крак остър удар на Неймар в 52-ата, Меси обаче заби отдясно за "дубъл" (25-и гол в Ла Примера и 21-ви във вратата на испанския страж). Пике спря опасен пробив на Мунир, Алвеш – на Суарес. Неймар закачи греда с пряк свободен.

Меси отнесе жълт за пречене на изнасяне на Алвеш и си усложни участието в „Класикото“ на „Бернабеу“ (23 април), ще се наложи да пропусне някой мач.Резервата Андре Гомеш реши двубоя с гол в 89-ата перфектно изведен от Неймар след пробив отляво.

Тагове: Барселона, Валенсия, Лео Меси, Луис Суарес, Мунир, Андре Гомеш