Операция Любо Пенев

16-05-2017 13:33

Жоро Метъла изживява американската мечта

Българският нападател официално е легенда на Тампа Бей

Българският нападател Георги Христов продължава да пише история с фланелката на американския Тампа Бей. Родният голмайстор ознаменува по възможно най-добрия начин рекордния си 121-ви мач с фланелката на Роудис.

Юношата на Марица Пловдив не само се превърна в играча с най-много срещи за тима в модерната ера, но и бе с основен принос за поредните три точки, които Тампа Бей спечели при домакинството си на Луисвил Сити (2:0) в двубой от 9-ия кръг на първенството в Източната конференция на USL.

Шампионът на България за 2009 година с Левски се появи в 53-ата минута на терена и само шест по-късно изведе "жълто-зелените" напред в резултата с петия си гол от началото на сезона. Христов получи топката от Джо Коул отляво, навлезе в наказателното поле и с хубав фалцов изстрел в далечния ъгъл не остави шансове на вратаря на гостите Тим Добровски.

За Джорджи това бе 43-ти гол отвъд Океана и поредният такъв, реализиран след комбинация с бившия английски национал, трикратен шампион на Англия с Челси и играл за последно в Ковънтри. В 72-ата пък Дешърн Браун оформи крайното 2:0 за Роудис. С успеха Тампа Бей събра 17 точки в актива си и се доближи само на две от лидера в класирането Чарлстън Батъри, който обаче е и с мач по-малко.

Тагове: Георги Христов, Тампа Бей Роудис