18-05-2017 09:08

Реал нокаутира Селта

снимка: Даниел Касас

Дубъл на Кристиано почти решава титлата в Ла Примера

Реал Мадрид нокаутира с 4:1 полуфиналиста от Лига Европа Селта Виго в отложен от зимата мач (за лошо време) снощи, събра 90 точки в Испанското първенство, върна си лидерството от Барселона (87 т) и почти си осигури 33-а титла. Точка в последния кръг в неделя (21 ч) носи трофея на „белия балет“ на Зинедин Зидан, който гостува на водения от бившата звезда на „кралете“ Мичел Гонзалес Малага, по същото време „азул грана“ посрещат Ейбар на „Камп Ноу“.

Двата отбора хукнаха да търсят гола на „Балайдос“ от старта, в 10-ата минута го намери Кристиано Роналдо от втори опит със страшен шут с левачката, стигнал полу-загубена от Иско топка. Реал снижи ритъм след 30-ата и Селта стигна до 3 чисти възможности да изравни – Навас спаси пряк свободен на Вас, Яго Аспас не улучи вратата с малко. При едно центриране на Джони топката нацели ръката на Рафаел Варан, който бе извън наказателното, домакините протестираха, но съдията правилно не даде дузпа, а ъглов и жълт на френския защитник, че удари с топка съперника при спряна игра.

Бензема получи лош удар в левия глезен в края на частта, после изведен добре от Модрич и пресиран, би във вратаря. Зидан го остави и след почивката.

Гуидетти изпусна нов шанс в 49-ата, в ответната контра пак блесна класата на Иско и Роналдо – испанецът открадна, излъга трима в светлосиньо, подаде наляво и португалцът технично я забоде с левачката през друг защитник и вратаря за гол N 24 в лигата (Меси 35, Суарес 27, Аспас 18). След минути Крис върна жеста при пробив през центъра, но вместо да шутира отдясно Иско опита да му върне и загуби кълбото.

В 63-ата минута арбитърът Мартинес Мунуера направи 2 сериозни грешки и не даде по дузпа за отборите. Първо Серхио Рамос събори в наказателното Яго Аспас, реферът счете че нападателят на Селта се е хвърлил артистично и му вдигна втори жълт за протестите, оставяйки домакините с 10. Веднага след това Джони спъна Роналдо, реферът не се реши на 11-метров и за капак изгони от пейката втория треньор на Селта Ернесто Маркуци, заместващ наказания старши Тото Берицо.

Кейлор хвана опасен на Вас в 69-ата, секунди по-късно Иско загуби топка и Гуидети (жълт за протести) намали 1:2. Карим Бензема вкара третия след минута при пробив на Крис и асистенция на Марсело отляво. 4-кратната „Златна топка“ сбърка на метър от вратата за хеттрик и при плонжирал страж Серхио Алварес, който след минута хвана опасен на Иско. Съдията не спря играта в 78-ата при сериозен сблъсък между Туку Ернандес и Данило, двамата се нараниха лошо.

След куп атаки Тони Крос пак вкара четвъртия в края (88 мин.).

Съперникът на Реал на финала на Шампионската в Кардиф (3 юни) Ювентус победи с 2:0 Лацио с голове на Дани Алвеш и Бонучи, взе купата на Италия и с почти спечелено първенство в джоба се размечта за исторически „трипъл“.

Тагове: Реал Мадрид, Селта, Кристиано Роналдо, Иско, Яго Аспас