Вечното дерби

19-06-2017 09:08

Роналдо във форма, въпреки проблемите (видео)

Португалия изпусна победен старт в Русия, ВАР тръгва с полемики

Европейският шампион Португалия изпусна да стартира с победа в турнира за Купата на Конфедерациите и допусна 2:2 с Мексико снощи в група А. Суперзвездата на иберийците Кристиано Роналдо показа спокойствие и отлична форма, на терена не се видя негово лошо настроение или нерви от обвиненията на Испанската прокуратура за неплатени 14,77 млн. евро данъци и заплахите му да напуска Реал Мадрид.

Капитанът Кристиано игра добре в Казан, помагайки на съотборниците в атака, асистира с хитра пета за първия гол на приятеля си Рикардо Куарежма (34 мин) и бе в основата заедно с Мартинс и младия талант Андре Силва за втория – на Седрик (85 мин.). Пряк свободен на 4-кратната „Златна топка“ разтресе гредата към 30-ата минута, Нани вкара след карамболи пред вратата на Очоа, но въведеният експериментално за турнира видео-арбитраж (ВАР) правилно отмени гола заради петима португалци в засада.

Бившият футболист на Манчестър Юнайтед и Реал Мадрид и настоящ на Волфсбург Хавиер Ернандес Чичерито изравни преди почивката с топовен удар с глава, а в 91-вата Ектор Морено изненада Руи Патрисио с нов перфектен удар и вгорчи старта на португалците.

"2:1 беше добър резултат, но ни вкараха накрая, случва се. Остават 2 мача, трябва да мислим за победа в следащия, няма да включвме алармите, отбора е добре, спокоен. – успокои атмосферата Кристиано, избран за „най-полезен“ в мача.

Носителите на Копа Америка Чили дебютираха с 2:0 над Камерун в мач със слабо съдийство. Дамир Скомина анулира гол с глава на Мишел Нгадо за някакъв фал на Абубакар срещу Артуро Видал. В края на частта след пас от халфа на Бейерн, Едуардо Варгас заби, но след консултация с ВАР, реферът не го зачете – спорна засада. В нервна игра после, 7 минути преди края Видал вкара, Варгас също - в 91-вата, голът му първо бе отменен от помощника Прапоротник, но коригиран от ВАР и зачетен от Скомина.

Освен ВАР на турнира за световното догодина ще се експериментира с разрешена четвърта смяна за отборите в продълженията, повече минути за почивка, по-бързо връщане на топката от вратарите, елиминиране на масовите протести от футболисти срещу съдийски решения, спиране на играта от арбитрите при обиди или нарушаване на реда от публиката.

Тагове: Купа на Конфедерации, Португалия, Кристиано Роналдо, Мексико, Чили, Камерун