Вечното дерби

06-07-2017 20:55

България U19 отпада от Евро 2017 след загуба от Германия

Две дузпи за Бундестима и червен картон за Андреа Христов решиха мача

Националният отбор по футбол за юноши до 19 години загуби и втория си мач от група А на европейското първенство в Грузия. Момчетата на Ангел Стойков отстъпиха с 0:3 от тима на Германия.

По този начин след поражението в първия мач от Англия с 0:2 българският тим загуби шансове за класиране на полуфиналите.

Мачът се разви много лошо на нашия състав. Бундестимът поведе в 10-ата минута с попадение на Етиен Аменайдо. В 19-ата Гьоркан Гюл направи 2:0 от дузпа, отсъдена за нарушение на Андреа Христов, който получи и червен картон.

В края на полувремето реферът не отсъди явна дузпа за България за нарушение на вратаря на Германия срещу Калоян Кръстев.

След почивката всичко окончателно свърши с втора дузпа за Бундестима, реализирана от Сидни Фрайде.

Подробности от пратеника на Viasport.bg Валентин Маринов четете ТУК.

Тагове: Национален отбор по футбол за юноши до 19 години, Ангел Стойков, европейско първенство за юноши до 19 години, евро 2017