Вечното дерби

06-07-2017 21:53

Дунав аут от Лига Европа (статистика)

Драконите допуснаха втора загуба от Иртиш

Дунав отпадна от турнира Лига Европа. "Драконите" загубиха и втората среща с Иртиш (Павлодар). На градския стадион в Русе домакините отстъпиха с 0:2 и с общ резултат 0:3 напускат надпреварата.

Марио Маслац откри за гостите още в 6-ата минута. Последваха пропуски за Дунав на Бирсент Карагерен на два пъти и Самир Аясс. В края на полувремето играчите на Димитър Димитров-Херо съще се отчетоха с две положения, при които не успяха да удвоят преднината си.

През втората част и двата тима създадоха няколко доста опасни ситуации. Фофана и Дарабаев нямаха късмет да вкарат втори гол за гостите. От българския състав Бранимир Костадинов и Димитър Георгиев имаха възможност да изравнят, но не се възползваха.

В края Аслан Дарабаев направи победата на Иртиш по-убедителна след удар от дъгата на наказателното поле.