Операция Любо Пенев

09-07-2017 20:55

Историческа първа точка за България U19 на европейско

Георги Русев донесе равенство с Холандия

Холандия и България завършиха 1:1 в последния си мач от груповата фаза на европейското първенство по футбол до 19 г. в Грузия. В другата среща Англия победи Германия с 4:1.

Така напред продължават Англия и Холандия, а България и Германия отпадат.

Двата отбора размениха по един бърз гол в първите минути след почивката. Конголо откри резултата в 50-ата, но нашите отговориха чрез Георги Русев в 53-тата. Попадение с историческо значение за родния футбол - то е първото на финали на европейско в тази възраст.

Подробности за срещата от пратеника на Viasport.bg Валентин Маринов четете ТУК.

Тагове: национален отбор по футбол за юноши до 19 години, Ангел Стойков, европейско първенство за юноши до 19 години, Евро 2017, Холандия, Георги Русев