Мондиал 2018

12-07-2017 22:58

Жалгирис изпусна да разгроми Лудогорец (видео и статистика)

Шампионите трагични на старта в Шампионската лига

Отборът на Лудогорец изигра безобразно слаб мач срещу Жалгирис във Втория кръг на Шампионската лига и загуби с 1:2. Резултатът е отличен за "орлите", които можеха да отбесат доста повече голове.

Жалгирис игра отлично преди почивката и имаше поне три чисти възможности за гол, докато Лудогорец се оттегли в съблекалните с гол аванс, отбелязан при единстваната им голова възможност.

Шернас беше най-активен в пропуските пред вратата на Ренан, подпомаган активно от бразилеца Еливерто.

След почивката Жалгирис отново бе по-активен, а разградчани разчитаха на контраатаки. В две такива Лукоки и Марселиньо изпуснаха. Лудогорец за първи път упражни някакъв натиск едва в последната четвърт на мача.

В 78-а минута логичното се случи и влезлият като резерва бивш любимец на феновете на ЦСКА Серж Нюаджи изравни след поредна безобразна игра в защита на гостите.

Лудогорец бе натикан в наказателното си поле в последните минути, за да се стигне до нещо рядко срещано - да бави времето и да пази резултат. Серж Нюаджи обаче бе неудържим и в 86-а минута пусна отличен пас към Куклис, който разстреля Ренан за 2:1.