Мондиал 2018

13-07-2017 22:58

Непримирим Ботев с голово реми срещу Бейтар (статистика)

Серкан Юсеин бележи за канарчетата в Израел

Ботев (Пловдив) направи 1:1 срещу Бейтар (Йерусалим) в първа среща от втория квалификационен кръг на Лига Европа и има всички шансове да отстрани тима от Израел.

Домакините започнаха силно двубоя и поведоха още в 11-ата минута. Стражът на Ботев Чворович увисна след центриране от корнер, Тал Кила се възползва и прати топката в мрежата за 1:0.

До почивката Бейтар пропусна няколко много добри положения. Най-добрата възможност за Ботев бе в 34-ата минута, когато Тодор Неделев бе изведен сам срещу вратаря на домакините, но стреля в аут.

В 61-ата минута гостите имаха претенции за дузпа за игра с ръка, но наказателен удар не бе отсъден. Десет минути по-късно пред Тони Тасев се откри чудесна възможност. Ударът му обаче мина над вратата. Секунди по-късно Ботев изравни. Удар на Крум Стоянов бе отразен от вратаря на домакините, но Серкан Юсеин с добавка вкара ценен гол на чужд терен.

До края "канарчетата" имаха късмет, тъй като на два пъти топката мина на сантиметри от тяхната врата.

Реваншът е на 20 юли от 20:30 ч. на стадион "Лазур" в Бургас.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК

Тагове: Ботев Пловдив, Бейтар Йерусалим, Лига Европа, Серкан Юсеин, Тодор Неделев, Тони Тасев