12-08-2017 19:11

Фалстарт за шампиона на Англия

Официален сайт на Челси

Челси загуби у дома от Бърнли с 2:3 на старта на Висшата лига

Челси започна защитата на титлата си с провал на “Стамфорд Бридж”. Отборът на Антонио Конте загуби с 2:3 домакинството си на Бърнли.

Лондончани завършиха мача с девет човека, след като капитанът Гари Кейхил бе изгонен за опасно влизане още след 13 минути игра, а към края Сеск Фабрегас също получи червен картон за грубо нарушение. След като получиха първия гол, играчите на “сините” се изнервиха и започнаха да демонстрират това с остри влизания и оспорвания на съдийски решения.

Две попадения на Сам Воукс и страхотен гол на Стивън Уорд донесоха преднината на гостите до почивката. Алваро Мората се появи в игра през второто полувреме и успя да дебютира във Висшата лига с гол в 69-ата минута. Испанецът имаше решителен принос за промяната в играта на Челси. Той асистира за попадението на Давид Луис две минути преди края.

Тагове: Челси, Бърнли, Висша лига, Англия