23-08-2017 07:40

Севиля се върна в Шампионската

снимка: Даниел Касас

Четири испански тима пак се борят за Ушатата купа

Петкратният победител в Лига Европа Севиля удържа 2:2 с Истанбул Башакшехир снощи и благодарение на успеха с 2:1 в Истанбул се класира за груповата фаза на Шампионската лига, където миналата година игра 1/4финал. Южняците са четвъртия испански тим, който ще се бори за "Ушатата купа" след 12-кратния шампон Реал Мадрид, Барселона и Атлетико Мадрид.

Селтик, Наполи, Олимпиакос Марибор също се класираха за групите в най-комерсиалния турнир, жребият е утре.

Домакините диктуваха играта на ентусиазирания "Санчес Пизкуан". Габриел Меркадо тресна греда в 15-ата минута, в ответната атака звездата Адебайор подмами защитата, Елиа изскочи зад гърба на 30-годишния аржентинец и изравни елиминацията

В 52-ата завърналият се у дома преди месец испански национал Хесус Навас центрира перфектно отдясно за Ескудеро и капитанът с глава даде спокойствие на Севиля с гол напред. Ндзонзи изпусна втория, но още с влизането си в 75-ата новодошлият Нолито го изработи и Бен Йедер опъна мрежата.

Гостите от Истанбул не се обезвериха, изненадаха с втори гол – на Виска, дошъл след засада на Наполеони. Емре тресна греда, Серхио Рико спаси 2 атаки. Луд от радост след мача бе новият треньор на Севиля Едуардо Беридзо, който дебютира в ШЛ. Най-спешната цел на клуба е да си върне Стефан Йоветич с покупка от Интер.

Тагове: Севиля, Истанбул Башакшехир, Шампионска лига