Операция Любо Пенев

28-08-2017 12:27

Съдиите отчаяха Венци и Гонзо

Славия и Черно море пропищяха от спорни решения

Кръгът в Първа лига ще се запомни (както и много други всъщност) с доста съдийски грешки, повлияли на някои от резултатите. Тези, които пропищяха най-силно са босът на Славия Венцеслав Стефанов и силният човек в Черно море - Георги Иванов-Гонзо.

Колоритният бос на Славия призна, че е разстроен от рефера Ивайло Стоянов, който първо даде спорна дузпа за Левски в 31-а минута, довела до откриване на резултата.

"Не само дузпата, а голът от засада. Не ме карайте да коментирам много, защото ще кажа лоши неща. Заболяха ме очите, вече 25 години. Разстроен съм. Когато ти обърнат мача, ако играеш срещу Чепръчане е едно, а когато излизаш срещу Левски на Герена, е съвсем друго.

Вина нашите футболисти нямат. Имаме си своите грешки, но те не са повлияли на резултата", коментира членът на Изпълкома пред "Тема Спорт".

"Съдиите ни отмениха два чисти гола - това влияе. Резултатът можеше да бъде коренно различен, ако съдиите бяха обективни. Щом вдигнеш две засади, които ги няма - или е заради липса на качество, или заради други причини. Не знам какви са те. Явно не можеш да си съдия. Като отмениш два гола на един отбор, очевидно влияеш на резултата", коментира след поражението с 1:4 от Септември треньорът на Черно море Георги Иванов-Гонзо.

Внимателен поглед над двете ситуации обаче показва, че те са най-малкото спорни. Поне едната, докато при другата страничният рефер изглежда има право да вдигне флага.

Изявя, която не е за аплаузи имаше пък бившият национал Георги Илиев на същия мач. На телевизионните камери се вижда как стиска юмрук на сантиметри от лицето на рефера Валентин Железов.

Тагове: Съдии, Първа лига, Черно море, Славия, Септември, Левски