02-09-2017 11:31

Бербатов отново в игра за Берое

Четири отбора от Първа лига играха контроли в петък

Четири отбора от Първа лига избраха петъка за ден за проверки, тъй като този уикенд кръг от шампионатите на елита и Втора лига няма да има.

Сутринта Ботев спечели с 3:1 срещу Несебър в мач, игран на базата в Коматево. Първи минути с екипа на "канарчетата" направи Густаво Афонсо, а юношата Здравко Жилов реализира дебютното си попадение за пловдивчани.

Локомотив удари Оборище с 3:0 в контрола на Лаута. Димо Бакалов с глава вкара за Локомотив в 12-ата минута на срещата. Велковски удвои в 41-ата минута, а секунди преди края Веселин Марчев оформи класиката.

Берое надделя на младежкия национален отбор на България с 2:0 в учебна игра, провела се днес на Спортна база "Берое". Възпитаниците на Александър Томаш и Антони Здравков премериха сили в двубой, съставен от две полувремена по 30 минути, като и двете попадения в срещата паднаха през първата част, когато точни за беройци бяха Серджиу Негрут и Мартин Камбуров. Интересно бе, че в тима на старозагорци като титуляр с номер 99 започна Димитър Бербатов. Нападателят подписа договор с Керала Бластърс, но все още не е заминал към Индия.

Контролната футболна среща между Пирин (Благоевград) и националния отбор на Туркменистан беше прекратена в 65-ата минута, след като на терена ескалира напрежение и двата отбора се сбиха. Главният съдия Волен Чинков предпочете да прекрати мача, а тогава резултатът беше 0:0. През първото полувреме реферът показа червен картон на футболист на Туркменистан, но и това не помогна. Футболистите от бившата съветска република, които са на лагер в Банско, играха прекалено твърдо и това беше основната причина срещата да не завърши. Двубоят се игра на базата на Ивайло Андонов в село Покровник край Благоевград, а преди това сряда националите на Туркменистан победиха Верея в Стара Загора с 1:0.

Днес мачове ще играят още ЦСКА, Септември, Славия и Витоша.