Мондиал 2018

03-09-2017 20:50

Националите слаби в Холандия (видео и статистика)

Хубчев обрече мача с потресаващи грешки в избора на състав

България загуби с 1:3 от Холандия в мач от осмия кръг на квалификационна група А за световното първенство в Русия догодина. Националите играха слабо в поредно гостуване и логично отстъпиха.

Петър Хубчев очевидно имаше доста абстрактна представа за мача, защото пусна изключително странен състав, в който изпъкваха имената на Захиров и Александър Цветков. Още в седмата минута Дейви Пропър отбеляза за 1:0 пред погледа на последния в защитата... Ивайло Чочев.

До началото на второто полувреме тотално провалилия мача Хубчев смени и двете си есктравагантни решения за състава - Цветков още в 24-а минута, а Зехиров на почивката.

В 67-а минута Ариен Робен отбеляза за 2:0 пред любопитния поглед на Георги Терзиев и още двама български играчи. Малко след това Георги Костадинов леко докосна топката при центриране, но напълно достатъчно, за да я вкара във вратата за 2:1.

В 80-тата минута Промес беше оставен отново от всички защитници и единствено Чочев гледа отблизо как вкарва за 3:1.

Заради натрупани жълти картони следващия мач с Франция пропускат Ивелин Попов и Ивайло Чочев.

ВИЖ СТАТИСТИКА ОТ МАЧА

ВИЖ КЛАСИРАНЕТО В ГРУПА А

Тагове: Холандия, България, Мондиал 2018, Световно първенство, видео, статистика, Георги Костадинов