Мондиал 2018

06-09-2017 21:52

Спорно съдийство развали дербито на Герена (видео и статистика)

Левски и Лудогорец изиграха отложения си от първия кръг мач

Отборите на Левски и Лудогорец завършиха при резултат 0:0 в отложен мач от първия кръг на Първа лига.

Първата част премина без чисти положения, но с дискусионно съдийство. Лудогорец трябва да са благодарни за критерия на рефера Попов, който не пожела да изгони Анисе (заслужил два картона но получил един) и Натанаел (ударил умишлено с лакът Вутов).

Червен картон все пак имаше, но в сметката на Левски, чиито вратар Митрев излезе извън наказателното поле и спря с ръка пуснатата покрай него от Вандерсон топка. В края на полувремето Левски искаше и дузпа за игра с ръка на Пластун.

Иначе преди почивката Ренан се намеси веднъж след удар от малък ъгъл на Мапуку, а веднъж колегите му от защитата спряха набег на същия.

След нея "сините" стояха по-стабилно на терена, а гостите разчитаха на контраатаки. Ренан спаси вратата си в 82-а минута след страхотен удар с глава, насочен неговия в горния ляв ъгъл.

Малко преди това Никола Попов реши да компенсира и изгони Сисиньо в стандарна ситуация, в която искаше забързване на играта и бутна Гомес.