Операция Любо Пенев

08-09-2017 10:15

В гонитба на лидерите

И Берое и Черно море са с амбиции за първата шестица в редовния сезон

Отборът на Черно море гостува днес на Берое в Стара Загора в първия мач от осмия кръг на Първа Лига. Двубоят започва в 17:30 часа. Варненци имат шанса да излязат поне за няколко часа на първото място в класирането, ако си тръгнат от Стара Загора с трите точки. В момента футболистите на Георги Иванов - Гонзо са четвърти в подреждането с 14 точки, докато лидерът ЦСК, който е с 16 точки, приема Верея по-късно тази вечер. Беройци са седми с 10 точки.

Берое е отборът с най-много равенства от началото на първенството - 4. В миналия кръг, в края на август, заралии загубиха у дома с 0:3 от ЦСКА.

Черно море се движеше отлично в шампионата преди да претърпи първото си поражение в първенството в миналия кръг. Варненци изненадващо загубиха с 1:4 при домакинството си на Септември (София).

Александър Томаш ще може да разчита за днешния мач на новото попълнине Иван Иванов. Всичко с картотеката на централния защитник вече е наред и той е в групата за срещата, като може днес да направи своя дебют за заралии. Друга добра новина за домакините е свързана с ганайския халф Карлос Охене, който вече е напълно възстановен от контузията си и се очаква да бъде в стартовия състав срещу Черно море.

В групата на варненци за мача попадна новото попълнение на тима - украинският вратар Евгений Боровик. В състава се завръща и възстановеният от контузия нападател Цветелин Чунчуков. Наказан за двубоя е алжирският централен бранител Илиас Хасани.

Тагове: Първа лига, преди мача, Берое, Черно море