Операция Любо Пенев

11-09-2017 20:00

ЦСКА изравни победна серия

Какви са цифрите след успеха над Верея и страхотното начало за червените

Под ръководството на Стамен Белчев ЦСКА изравни 4-годишна серия с най-много поредни победи в Първа лига. За първи път от 2013-а насам армейците постигнаха поредица от 6 успеха в елита. Червените са вкарали 23 гола и са допуснали 4 в нея. При предишната си серия, под ръководството на Стойчо Младенов, ЦСКА вкара 12 гола при нито един допуснат. Армейците я постигнаха в периода 13 септември - 19 октомври 2013 г. Те минаха през Пирин ГД (1:0), Литекс (1:0), Любимец (3:0), Черноморец Бс (3:0), Славия (1:0) и Левски (3:0), преди да загубят с 0:1 от Локо Пд на 26 октомври 2013 г. Сега серията на ЦСКА се състои от мачовете с Ботев Пд (6:2), Локо Пд (4:1), Септември Сф (1:0), Витоша (6:1), Берое (3:0) и Верея (3:0).

Балансът на ЦСКА в Първа лига при Стамен Белчев вече е 18 победи, 7 равенства и 4 загуби, или точно 62% успеваемост.

В последните си 8 мача – 6 за първенство и 2 контроли (с Царско село 7:4 и Марица 3:1), ЦСКА има 8 победи при голова разлика 33:9. В 7 от 8-те мача ЦСКА реализира поне по 3 гола.

Само за 8 кръга Каранга е вкарал, а Тиаго е асистирал повече, отколкото топпостиженията за целия изминал сезон (36 мача). В момента Каранга има 8 гола, а за 2016/17 г. най-много пъти се разписа Густаво Кулма - 7. Тиаго пък вече е със 7 асистенции, след като добави 2 срещу Верея. През миналия сезон най-много голови пасове дадоха Арсенио и Десподов - по 6.

Каранга и Тиаго са и настоящите лидери в отбора по системата „гол+пас” с по 10 точки - 8 попадения и 2 асистенции за бразилеца и 3 гола и 7 асистенции за португалеца. Именно Каранга и Тиаго са футболистите с най-високи средни оценки в състава на червените от началото на сезона.

Армейците имат по 12 гола преди и след почивката. През целия изминал шампионат ЦСКА реализира едва 16 пъти през първите полувремена, а в 26 от 36-те си мача в елита изобщо не се разписа преди почивката. От началото на това първенство армейците не са се разписвали преди почивката само в една среща – с Лудогорец.

В трети двубой този сезон червените не получиха нито един картон след Локо Пд (4:1) и Септември (1:0).

Александър Барт и Раул Лое направиха дебют за ЦСКА и армейците вече са използвали 24 футболисти, от които 11 чужденци. Това е отборът, който е пуснал най-много играчи от началото на сезона в Първа лига.

Нито един футболист на ЦСКА вече не е бил на терена без смяна от началото на сезона. Последният „мохикан” Бодуров бе заменен в 85-ата минута срещу Верея. Бодуров и Чорбаджийски са били най-дълго в игра в шампионата за червените - по 715 минути.

ЦСКА е реализирал 15 гола с десния крак, 5 глава, 3 с левия крак, а има и един автогол в своя полза - на Кохей Като от Берое.

Кулма стана десетият различен голмайстор на отбора през този сезон. Другите са Каранга (8), Тиаго (3), Десподов (2), Пинто (2), Чорбаджийски (2), Бодуров (1), Малинов (1), Манолев (1) и Кубемба (1).

Чорбаджийски записа своя мач №40 в Първа лига (има и 5 гола), като всичките са за ЦСКА. Десподов вече има 70 участия (и 10 гола), като от тях 37 са за Литекс (4 гола) и 33 за ЦСКА (6 гола). Александър Дюлгеров пък закръгли на 130 мачовете си в елита, от които 24 са за армейците.

Тагове: ЦСКА, статистика, Първа лига