13-09-2017 08:05

Меси заби първи два на Буфон

снимка: Даниел Касас

ПСЖ и Челси тръгват с куп голове в Шампионската

Барселона отнесе с 3:0 Ювентус на старта на група D на Шампионската Лига и си върна за изхвърлянето си в миналогодишен 1/4финал. Стотици спецполицаи – антитерористи охраняваха стадион ′Камп Ноу" и ключови места в Каталунската столица. Била е евакуирана зоната край катедралата на Гауди „Саграда фамилия“, сигналът се е оказал фалшив.

Първото полувреме бе в приспивен ритъм, отборът на Масимилиано Алегри бе добре организиран, с висока преса и стабилна защита. Да вкарат изпуснаха Дибала, Игуаин и Ди Счилио, който се контузи и Стораро го смени, реорганизирайки тима.

39-годишният капитан Джанлуиджи Буфон изби топовна добавка на Луис Суарес след свободен удар на Лионел Меси в стената, даден за нарушение на Матуиди срещу Андрес Иниеста. В последната минута изведен Меси спринтира, след двойно с Луис и с прецизен удар мушна топката през краката на Бенато и матира Джиджи.Това бе първи гол на Лео на един от най-добрите вратари в света.

Иван Ракитич заби втория след почивката. Меси си изпроси жълт картон, но намерен от Иниеста в 68-ата заби "дубъ" на Буфон идентично с първия гол – долу до левия стълб.   Джиджи показа, че не е във форма със сериозна грешка в края, но голът на Суарес бе отменен за засада. Скромен дебют записа 20-годишния Осман Дембеле, сбъркал 2 атаки, в 70-ата Сержи Роберто го смени.

ЦСКА Москва обърна с 2:1 Бенфика на красивия им „Ещадио да Луж“ в Лисабон без 25-годишния българин Георги Миланов изобщо да влезе в игра. Испанският съдия Ундиано Маленко удари рамо на руснаците, подари им дузпа.

Новото фламантно трио на Пари Сен Жермен – МНК се беше разписало срещу Селтик още до почивката за победа с 5:0 -първо дебютантите на тима Неймар и Килиан Мбапе, опитният Кавани вкара „дубъл“. Английският шампион Челси на Антонио Конте разби с 6:0 първия клуб от Азарбайджан в турнира Карабах. Педро откри, Дзапакоста блесна със страхотен гол, „двойка“ добави 24-годишния белгиец Миши Батшуаи. Рома не допусна грешка у дома срещу Атлетико Мадрид.

Манчестър Юнайтед на Жозе Моуриньо се завърна в ШЛ с победа с 3:0 над  Базел под проливен дъжд, но загуби звездата си и капитан Пол Погба, контузен още в началото.

Тагове: Барселона, Ювентус, Лионел Меси, ПСЖ, Челси, Манчестър Юнайтед