14-09-2017 08:05

Реал тръгна за 13-ата с лека победа

снимка: Даниел Касас

Роналдо се върна на Бернабеу с дубъл и два отменени гола

Еврошампионът Реал Мадрид започна вихрено пътя си към 13-а титла в ШЛ с 3:0 на непълен „Сантяго Бернабеу“ над дошъл след плейофи АПОЕЛ (Никозия), най-лекият съперник в група H. Тотнъм изненада с 3:1 Борусия Дортмунд (дубъл на Кейн). Немците гостуват на Реал след 2 седмици.

Зинедин Зидан стартира с креативно-атакуваща халфова линия Модрич-Ковачич-Иско и Каземиро свръзка със защитата. Комбинация отляво на Иско с Гарет Бейл в 12-ата минута изработи 107-ия гол на рекордьора Кристиано Роналдо (отдясно) в първия му официален мач на „Бернабеу“ за сезона. После португалецът не улучи вратата с глава 3 пъти.

Гостите от Никозия се бранеха кораво с остри влизания, играта бе накъсвана от паднали на тревата футболисти. Кипърския шампион направи едва 3 атаки в мача. Ковачич получи разтежение в дясното бедро и кръста, смени го Тони Крос, бинтовал яко прасци преди излизане.

Секунди след антракта след асистенция отдясно на Дани Карвахал Кристиано тресна напречна греда и топката тупна зад голлинията. CR7 хукна да уверява френските съдии, че е гол, но те не го зачетоха – специална гривна с техника за отчитане преминаване на голлинията не показала такова. Крис все пак вкара дузпа (108-и в ШЛ) за отиграване с рамо на защитник на АПОЕЛ, после бе спънат от Роберто Лаго, но нямаше наказание.
Имаше още 2 неотсъдени дузпи за събаряния на Роналдо в наказателното.

В 62-ата капитанът Серхио Рамос заби от задна ножица след атака на Марсело с Бейл.
Дани Себайос и Борха Майорал дебютираха в Европа сменяйки Иско и Бейл в края. Втори гол на Крис бе отменен за безспорна засада. Той асистира на Борха Майорал за нов гол, пак отменен от съдиите за засада на самия португалец.

Зидан не бе доволен от ниския ритъм на тима си до почивката, похвали Роналдо и Бейл.

Марсело Виейра удължи договора си с „кралете“ до 2022 година с по-добра заплата. 29-годишният бразилец дойде през 2007 за 6,5 млн.евро и естествена смяна на сънародника си и учител Роберто Карлош. С труд, сърце и креативност рошавелкото успя да стане най-добрия атакуващ ляв бек в света за последните години. Вторият капитан обаче отнесе наказание от 2 мача в Ла Примера за ритника си срещу футболист на Леванте. Така за гостуването на Реал Сосиедад "белите" са и без Роналдо, Бензема, Ковачич.

Реал е привлякъл нов бразилски талант, пише „Марка“ – 17-годишният Родриго Антонио Родригес, след като го набелязал на световно младежко клубно в Мадрид през август. Младият халф играл за Палмейраш под наем от Гремио Новооризонтино, Сао Пауло. Както и пролетната покупка Винисиос (17 г), Родриго ще остане в Бразилия и ще дойде в сателита Кастия лятото.

Севиля измъкна 2:2 като гост на Ливърпул при дебют на новия си треньор Тото Беридзо, изгонен второто полувреме, че не подаде топка на съперник. Бен Йедер откри на старта, Сала и Фирмино обърнаха, после бразилецът изпусна дузпа. Корреа изравни в 72-ата.
Последните 15 минути за "червените" поигра неуспелият да избяга в Барселона Фелипе Коутиньо.

Ивелин Попов записа финални 5 минути за равенството на Спартак Москва с 1:1 в Марибор.

Тагове: Реал Мадрид, АПОЕЛ, Кристиано Роналдо