20-09-2017 18:31

Ясни са още 1/8-финалисти за Купата

Имаме вече първите отпаднали отбори от елита

Черноморец Балчик - Славия 0:2
Славия очаквано се класира напред в турнира, след като отстрани новака във Втора лига Черноморец (Балчик). Калоян Кръстев вкара в мача в 12-а минута, а Ивайло Димитров удвои в края за 2:0.

Монтана - Черно море 2:1
Монтана изненада Черно море на 1/16-финалите за Купата елиминирайки го след победа с 2:1. Бившият играч на "моряците" Атанас Илиев вкара в 23-а минута, а в самия край и двата отбора си вкараха по един гол за минималния успех на домакините.

Ботев Враца - Пирин Благоевград 3:1 (след продължения)
Пирин поведе с 1:0 в 38-а минута, а Петър Альошев вкара малко преди края, за да вкара мача в продължения. Пълният обрат за домакини стана факт в 102-ата минута, когато се разписа Стоев. В заключителните секунди врачани стигнах и до трети гол, с който фиксираха крайния резултат.

Локомотив София - Верея 2:1
Локомотив София елиминира закъсалия Верея след успех с 2:1. Иванов вкара за 1:0, но Нургалиеви изравни. Николай Цветков донесе успеха от дузпа 11 минути преди края на мача.

Струмска слава - Созопол 2:1
Отборът на Струмска слава постигна един от добрите моменти в историята си, елиминирайки на 1/16-финалите за Купата състава на Созопол. Домакините изоставаха след гол на Грозданов в 32-а минута, но с два гола в последните десет минути - на Георгиев и Тасев обърнаха мача.

Поморие - Етър 2:4 (след продължения)
Двата тима изиграха най-вълнуващия мач в редовното време, завършвайки 2:2. Гостите на два пъти излизаха напред, но домакините успяваха да изравняват. Изравнителният гол дойде от дузпа, реализирана от Божинов. В продълженията гостите от Велико Търново стигнаха до две безитветни попадения, с които си осигуриха продължаването напред в турнира.

Тагове: Купа на България