Мондиал 2018

29-09-2017 12:14

Край на пропадането или ново дъно?

Локомотив приема Септември в първия мач от десетия кръг

Кризата в Локомотив (Пловдив) е очевидна. Отборът записа три поредни загуби в първенството с голова разлика 1:10, а последната от тях дойде в градското дерби с Ботев (Пловдив). Феновете с право недоволстват, а шефовете се съмняват в симулативна игра на някои от футболистите.

Днес "смърфовете" приемат новака Септември (София) и победата е задължителна, ако искат поне временнно да тушират напрежението около клуба. Гостите обаче няма да се дадат лесно на Лаута. В последните си два мача те затрудниха Левски и Лудогорец, въпреки че не успяха да отмъкнат точки от два от фаворитите в Първа лига.

В групата на Локо попадна новото попълнение Раян Фрикаш. Френският халф ще остане на пейката, но най-вероятно ще се появи в игра след почивката. Реабилитираният Дани Кики също ще е сред резервите. Старши треньорът Войн Войнов ще гласува доверие в центъра на защитата на Димитър Везалов за сметка на Ивайло Марков, който разочарова срещу Ботев. Наставникът на "железничарите" обаче ще трябва да сглобява халфовата линия без наказания Ванчо Траянов и контузения Парвизджон Умарбаев.

Септември е отборът с втората най-слаба атака в елита. Хората на Николай Митов са отбелязали само 7 гола в досегашните си 10 мача, а 4 от тях паднаха при победата над Черно море с 4:1 във Варна. Очаква се Митов да заложи на състава, който излезе срещу Лудогорец в миналия кръг и водеше на полувремето. В предни позиции ще действа Мартин Тошев, а по крилата ще му помагат Крис Гади и Ишмаел Байду.

Локомотив вече победи другите два новака Етър и Витоша (Бистрица), но пък е отборът в най-слаба форма в дивизията.

Тагове: Първа лига, преди мача, Локомотив Пловдив, Септември