Вечното дерби

28-10-2017 11:31

Месец без победа в шампионата

Ще свърши ли днес неприятната серия на ЦСКА?

ЦСКА приема Славия днес от 17:30 часа на "Българска армия" в опит да постигне първа победа в елита от повече от месец насам. За последно "червените" надвиха Верея с 3:0 на 22 септември и оттогава записаха само равенства.

ЦСКА записа единствената си победа в този период над втородивизионния Ботев Враца за купата, като успехът отново не дойде лесно. Напускането на победния път определено разколеба уверенността на играчите на Стамен Белчев,  които днес ще изправят срещу отбор в подем като Славия.

Победата е много важна на фона на предстоящата среща с лидера Лудогорец. Славия няма загуба в последните си пет шампионатни мача, а през седмицата надигра с 2:1 след продължения Локомотив Пловдив. Именно умората от мача в четвъртък може да се окаже решаваща за изхода на мача, тъй като треньорът Златомир Загорчич не разполага с дълбочина в състава.

Стамен Белчев до последно ще се колебае дали да пусна на върха на атаката Каранга или Кубемба. Бразилецът е с натрупани картони и при нов ще пропусне двубоя с Лудогорец, което едва ли е по вкуса на Белчев. Кубемба този сезон не е никак лош избор и според статистиката му е по-резултатен дори от Каранга, тъй като вкарва гол средно на всеки 60 минути игра. При Каранга този показател е 87 минути.

Тагове: Първа лига, преди мача, ЦСКА, Славия