Операция Любо Пенев

06-11-2017 11:00

Десерт без сладост в края на 15-ти кръг

Септември срещу Пирин ще затвори Първа лига преди поредната пауза

Новакът Септември приема Пирин Благоевград в последния мач от 15-ия кръг на Първа лига. Двубоят е от 17:30 часа на националния стадион "Васил Левски" и след спектакъла в Разград вчера, ще бъде само досаден завършек на кръга. Едва ли повече от стотина зрители ще го изгледат наживо.

Септември
Септември e в серия от три поредни победи с резултат 1:0 Това е най-успешния период за столичани от началото на сезона. Общо тимът има пет победи. В два поредни кръга отборът от София е на десето място. Преди това в продължение на 11 поредни кръга отборът не бе част от първите десет в подреждането.

"Септемврийци" запазиха вратата си без гол в последните три мача. Това е най-дългата серия без допуснат гол от началото на първенството. Головете на Галчев са донесли 7 точки (1:0 срещу Пирин, 1:1 срещу Етър, 1:0 срещу Дунав). Той се разписа и при победата срещу Черно море с 4:1. Борис Галчев, Мартин Тошев и Крис Гади са отбелязали всички попадения за тима - 10. Няма друг отбор с толкова малко различни голмайстори в Първа лига.

Септември има повече победи като гост - 4, отколкото у дома - 1. Столичани са един от четирите отбора, които имат повече победи като гости, отколкото пред своите фенове.Останалите са Лудогорец, Берое и Черно море.

Борис Галчев е взел участие във всички мачове на отбора, като е заменен само в един от тях. Мартин Тошев също е играл в 14-те двубоя до момента, но е заменен в 8 от тях. Контузени са Траян Траянов и Асен Чандъров.

Последен мач: Дунав - Септември 0:1

Пирин
"Орлетата" са в серия от четири поредни равенства като гости. Навън отборът на Милен Радуканов има само една победа, но и само една загуба. Последните три гостувания на Пирин завършиха с резултат 0:0.

За последно Пирин вкара гол на чужд терен срещу шампиона Лудогорец. Пирин е с две загуби от последните осем кръга. В останалите мачове тимът записа пет равенства и една победа.

Благой Макенджиев, Станислав Костов и Юлиян Попев са участвали във всички срещи 14 срещи на своя отбор до момента. Първите двама не са пропускали нито минута игрово време. Попев е заменен само в 89-тата минута на мача с Локомотив (Пловдив).

Пирин е с една победа от последните 13 кръга и общо две от началото на сезона. Контузени и наказани за мача няма.

Последен мач: Пирин - Ботев 1:2

Тагове: Първа лига, преди мача, Септември, Пирин Благоевград