Мондиал 2018

15-11-2017 08:50

Фурия Роха се изложи в Русия (видео)

Каталoнският отцепник Пике надяна капитанската лента на Испания

Испания се изложи в последния си мач за годината като не успя да победи Русия и едвам завърши 3:3 на "Сан Петербург Арена", един от стадионите на които ще се играе световното през лятото. Преди дни Аржентина надигра Русия в Москва с гол на Агуеро.

Поорязана Ла Фурия Роха (без фигури като Иско, Карвахал, Коке, Мората, с Иниеста и Бускетс играли 1 полувреме) нямаше свежестта, креативността и бързината от квалификационните мачове, треньорът Юлен Лопетеги направи куп експерименти в състава и 6 смени. Видя се че Сусо, Витоло, Кайехон, Яспас не са за национала.

Световните и 2-кратни Еврошампиони имаха серия от 5 победи без допуснат гол, надиграха тотално силна Италия в групата, но снощи в студа бяха далеч под нивото си.

Жорди Алба откри с глава в 9-ата минута след центриране на Марко Асенсио, после иберийците получиха подарък 2 пресилени дузпи, които Серхио Рамос уверено вкара. Руснаците изравняваха на три пъти чрез Алексей Миранчук и Фьодор Смолов, препарирал с „дубъл“ Давид Де Хеа, който в края спаси нов на нападателя на Карснодар. Тиаго Алкантара (Байерн) напусна куцайки след получен удар, той и бившият халф на Реал Мадрид и сега на Реал Сосиедад Асиер Ияраменди бяха сред малкото в час.

Рамос напусна терена в 58-ата и така подкрепящият отцепването на Каталуния Жерар Пике надяна капитанската лента на Испания. След Мондиала мъжът на Шакира напуска национала.

Родриго, играл на върха на атаката, попиля чисти възможности. Настървен да вкара, в самия край бразило-испанецът мина като валяк през плонжирал руски вратар, заби му яко коляно в брадата и по чудо не му слупи врата. 26-годишният страж на Зенит Андрей Лунев бе изнесен с бинтована глава на носилка, халфът Глушаков поигра минутка на мястото му.

Тагове: Испания, Русия, Серхио Рамос, Фьодор Смолов