Операция Любо Пенев

22-11-2017 08:05

Реал и Бешикташ на осминафинал (видео и снимки)

Роналдо и Бензема с по два гола в Никозия

Реал Мадрид отнесе с 6:0 АПОЕЛ Никозия в 5-и кръг на груповата фаза на Шампионската лига и стигна осминафиналите. 12-кратните носители на трофея остават втори в група H с 10 точки, след като Тотнъм (13 т) обърна с 2:1 Дортмунд (Аубамеянг, Кейн, Сон) като гост и ги прати да гонят участие поне в лига Европа.

ВИЖТЕ ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА

Зидан даде шанс на Марко Асенсио и Лукас Васкес до Роналдо и Бензема, оставяйки Иско и Каземиро резерви. Начо Фернандес излезе на 22-хиляндия стадион GES вместо Рамос, който е със счупен нос от събота, капитанската лента надяна Марсело Виейра.

Мачът стартира с контра на Бензема отдясно, при спасяването на удара на Кристиано  испанският вратар Наузет Перес бе наранен в главата от съотборник, получи леко комоцио, но продължи. Домакините опитваха атаки, халфовете и защитата на Реал се потрудиха да ги спират, Кико Касия хвана 4 точни удара.

Крис бе най-активен, но шутовете му не влизаха. При пробив на Карбахал отдясно в 23-ата минута Лука Модрич не прости подарък с пета назад от Карлао и заби от втора линия. След секунди хърватинът влизайки с топка в наказателното бе съборен отзад от Поте, но португалският рефер Артур Диаш не свири дузпа.

В последните 5 минути Белия балет мушна още три. Карим Бензема първо вкара изведен от Тони Крос и после след двойно и подарък от Крис. Третия, на Начо Фернандес, дойде след ъглов от Асенсио и асистенция с глава от Варан. Роналдо добави 2 след почивката – в 48-ата с глава при ювелирен пас от Марсело и в 53-ата след спринт за кълбото, когато вратарят Перес бе излязал да спасява топка от Бензема. Бащата на 4 деца има 8 гола в груповата фаза (рекордни 113 в турнира) и е първият вкарвал във всеки кръг за сезона.

Начо бе ударен в адамовата ябълка, но продължи. Бензема събори Кристиано в опит за скок за топка центрирана от Карбахал, в комичната ситуация двамата нападатели се самонараниха. Французинът бе сменен от Борха Майорал, а Крос и Марсело – от младите Тео Ернандес и Дани Себайос. Ветеранът Алонефтис попречи на Борха да вкара седмия при центриране от Тео, после сам стреля и Касия изби с ръка.

"Винаги можем да дадем повече, и аз искам, разбира се, но ако мога да помогна на някой съотборник с пас или отиграване, го правя. – каза Бензема. – Освиркването е част от живота ми, головете дават самочувствие.Харесвам Борха (Майорал), млад е, знам че съм му пример, учи се от мен."

Роналдо каза на испански пратеници в Никозия, че няма да говори, защото интерпретират неточно предишните му изявления (като критика на сегашния състав на Реал и му създават проблеми със съотборниците - б.р.).

Севиля измъкна героично равенство 3:3 в последната минута от Ливърпул, след като изоставаше 0:3 (Фирмино 2, Мане) на почивката и бе освиркана от родната публика на „Санчес Пизкуан“. Нолито удари греда. Бен Йедер с 2 гола и Пизаро в продължението  пратиха стадиона в делириум. Марибор бе измъкнал също в края равен 1:1 от Спартак в Москва (Ивелин Попов игра час). Последният кръг решава кой от Група Е продължава.

Едуардо Берицо им открит тумор на простатата, разбра се снощи, ще се оперира и не се знае дали ще продължава да води Севиля.

Бешикташ стигна Топ 16 след равен с Порто, Пепе не успя да играе срещу 10-годишния  си съотборник в Реал Икер Касияс, защото славният „бял“ капитан бе резерва за пореден път. Лацио наказа като гост с 4:1 миналгодишния полуфиналист Монако и ги изхвърли.  Манчестър Сити на Гуардиола продължава без грешка.

Междувременно в Италия извадиха ново име за заместник на Бензема в Реал за догодина – аржентинецът Мауро Икарди, с 13 гола за Интер този сезон.

Тагове: Реал Мадрид, АПОЕЛ, Карим Бензема, Кристиано Роналдо