06-12-2017 08:05

Атлетико замина за Лига Европа

Снимка Даниел Касас

Юве и Рома хванаха последния влак за Топ 16 на Шампионската

Италианските Ювентус и Рома стигнаха осминафиналите на Шампионската лига, хващайки последния влак с минимални победи в 6-и кръг на груповата фаза. Римляните биха 1:0 Карабах и излизат лидери от група С. Финалистът от 1975, 2014 и 2016 години Атлетико Мадрид ще играе в Лига Европа догодина, след като не успя да победи Челси и остана трети. Възходът на „рохибланкос“ преди 5 години тръгна с идването на Диего Симеоне и спечелване именно на втория по сила евротурнир.

Домакините наложиха много висок ритъм на „Стамфорд бридж“ в първата част, влизаха отляво с Азар и отдясно с Моусис, вратарят Ян Облак спря 2 удара на Алваро Мората, други на Бакайоко и Запакоста. Атлетико опитваше да успокои натиска, без да сътвори нещо опасно.

Челси подпука „колчонерите“ и след антракта, Облак спаси отборната чест с 4 страхотни отбивки. Фелипе Луиш изненада с мощен диагонал, нацели греда. В 56-ата Саул Нигйес препарира бившия си съотборник Тибо Куртоа след ъглов и пас с глава от Фернандо Торрес (спечелил ШЛ с Челси), веднаха сменен от Карраско. Кристенсен фрапантно пропусна да изравни, а в опит да блокират с плонж Мората, Хименес и Облак нараниха главите си. В 75-ата при масирана атака и пробив на Азар, Савич си вкара автогол. Облак спаси нова заплаха срещу оставен непокрит Алваро. Гризман се разхождаше като турист цял мач, в края закъсня да донесе победата за добро центриране от резервата Корреа.

„Опитахме. Няма какво да виним други, трябва да си направим автокритика и да готвим сериозно следващия мач. Голът ми не ни послужи за нищо.“ – бе разочарован Сеул.

Карабах удържа надмощието на Рома до почивката на „Олимпико“, вратарят Сехич спаси удар на Найндоган в края и на Джеко в 54-ата, преди Диего Перотич да опъне мрежата с глава и донесе класирането за Топ 16. Сехич спаси втория, отборът му не успя да забие.

Спортинг Португал се държеше достойно час игра срещу пълен с резерви лидер Барселона на Камп Ноу, преди намерен от Денис Суарес, Пако Алкасер да открие. Меси поигра последните 30 минути. В добавеното време бившият футболист на каталунците Матийо попари новия си тим с автогол. Вицешампионът Ювентус изпълни задачата да победи Олимпиакос (2:0 Куадрадо, Бернардечи) в Атина и излиза втори от група D.

Георги Миланов не игра при загубата на ЦСКА Москва с 1:2 от Манчестър Юнайтед. „Червените дяволи“ обърнаха мача за 2 минути (Рашфорд, Лукаку) и са поставени на жребия в понеделник. Базел е вторият класиран.

Байерн спря победната серия на ПСЖ с 3:1 (Левандовски, Мбапе, Толисо 2) на мюнхенския „Алианц“, но излиза втори от група В след французите (с по 15 точки). Селтик, Спортинг и ЦСКА отиват в лига Европа.

Тагове: Ювентус, Барселона, Атлетико Мадрид, Рома, Челси, Байерн Мюнхен, ПСЖ