Трансферна зима 2018

07-12-2017 21:50

Лудогорец остана в Европа (статистика)

Съмнение за волейболна изява на Вандерсон донесе безценна точка срещу децата на Хофе

Неубедителният Лудогорец не позволи да загуби като гост на младия отбор на Хофенхайм в последен мач от груповата фаза в Лига Европа. Българският шампион вкара крайно съмнителен гол за 1:1, който оформи и крайния резултат в мача. Благодарение попадението Лудогорец се класира напред в турнира, тъй като Брага загуби от Истанбул, който остана с точка зад разградчани

Лудогорец изигра безобразно първо полувреме, в което макар че имаше своите шансове, почти не създаде нещо смислено пред немската врата. В 25-ата минута Филип Охс, при една от редките атаки на Хофенхайм, успя да отбележи - 1:0.

Веднага след подновяването на играта за втората част, германският тим изпусна да излезе с два гола напред, когато Ренан спаси сигурно попадение.

В рамките на няколко минути съдиите сбъркаха на два пъти в полза на Лудогорец. Първо не видяха, че Ренан играе с ръце извън наказателното поле, а в 65-ата минута Вандерон докосна топката с ръка при единоборство, след което отбеляза изравнителен гол.

Седем минути преди края Кешерю бе изгонен за фаул отзад при изгубена топка. Ситуацията можеше и да се размине с жълт картон, но при нея остана съмнението за така познатото у  нас "компенсиране" след грешка на съдиите. Последните минути Лудогорец прекара в откровено опълчение и един отличен шанс за втори гол на контраатака, но в крайна сметка устиска точката и ще играе в Европа и напролет.