Вечното дерби

23-12-2017 17:10

Барселона съсипа Реал (видео)

Каталонците увеличиха аванса пред шампиона до 14 точки в Ла Примера

33-кратният шампион на Испания Реал Мадрид загуби с 0:3 от лидера Барселона на "Сантяго Бернабеу" и увличи изоставането си от тях в първенството до значими 14 точки. Защитата на титлата изглежда много трудно постижима. "Класикото" традиционно не мина без спорни ситуации и съдийски решения, остави място за полемики.

Зинедин Зидан изненада с включване на Матео Ковачич в халфовата линия до Модрич и Крос, също да помага в защита на Каземиро срещу Иниеста и Ракитич. 23-годишният хърватин се справи отлично.

Домакините диктуваха играта, допуснаха 2-3 заплахи до почивката. Гол на Кристиано Роналдо бе отменен на старта за засада. Суарес почна с номерца и спорове, реферът Санчес Мартинес  го предупреди още в 8-ата минута да си сдържа нервите.

Роналдо не улучи топката при пробив о перфектно центриране отдясно на Тони Крос в 10-ата минута. В същото време в опит да блокира Андрес Иниеста Дани Карбахал влезе лошо в десния му глезен и го нарани, капитанът получи помощ и продължи. После двамата с Бензема объркаха други атаки.

Марсело и Варан опазиха Паулиньо и Суарес, Рафа се грижеше и за Меси. Вермален отнесе жълт за спъване на Модрич. Мадридчани контролираха и не пуснаха гост до полето си до 23-ата минута, обединена защита се справи с ъглов от Меси. В 30-ата Паулиньо с малко не порази вратата на Кейлор Навас, отклонил с върха на пръстите. В ответната Тер Щеген изби добър удар от малък ъгъл на Кристиано. Кейлор парира нов на изведен от Меси Паулиньо.

Марсело и халфовете пробваха да оправят грешките на Бензема и Роналдо пред вратата на барса, защитата спря всичко. В 42-ата Бензема тресна греда с глава изведен от Марсело. "Бялата" агитка играеше с тима си: "Как да не те обичам! До край с Реал". Меси от фаул (за събаряне от Марсело) нацели главата на Кристиано от "стената" и топката излезе в аут.

Каталунците излязоха мобилизирани след антракта. Навас хвана удар на Суарес, при втория снаряд в 54-ата (след пробив през центъра на Ракитич и асистенция отдясно наляво на Сержи Роберто) бе безпомощен. 2 минути по-късно, отнемайки на спринт топка от Суарес Каземиро го бутна леко с лакет, уругвайският артист падна върху бразилеца, затръшка се сякаш е получил удар в корема и ревна за картон. Съдията не поддаде, но после даде заслужен жълт на Рамос за удар с лакет във врата на Луис.

В 62-ата Навас спаси удар на Суарес, който тресна и греда, в карамболата Карвахал изби с ръка влизаща топка от Паулиньо, реферът го изгони с червен. Меси вкара дузпата (15-и гол в Ла Примера) и се поклони пред малобройната агитка на "азулграна".

Зидан бе приготвил Бейл и Асенсио за смени, но заради негативния развой вкара първо Начо за Бензема (изпратен с освирквания) и за последните 20 минути двойката атакуващи халфове (за Ковачич и Каземиро). При първата си атака, Гарет и Марко поискаха дузпа за игра с ръка на Сержи Роберто, спрял с лакет в наказателното центриран на испанския национал, но наказание не бе отсъдено.

Кейлор спаси 2 коварни на Меси. Вермален спаси атака на Асенсио, Тер Щеген – 2 на Бейл.

Имаше втора игра с ръка в наказателното на Барса – на Ракитич, пак не свирено, Марсело отнесе жълт за протести. Рамос изпусна да вкара. Резервата Алейш Видал заби третия в добавеното време след пас от Меси дори без обувка! (тя се бе изхлузила по време на спринта му). Аржентинецът бе във вихъра си втората част!

Традиционно имаше трикови отигравания от Роналдо, Марсело, хващания за фланелка на Крис от Пике, сблъсъци Рамос-Паулиньо, Карбахал – Пике, Марсело – Пике, Каземиро – Суарес, Марсело – Меси.

Реал Мадрид: Навас, Рамос, Варан, Карбахал, Марсело, Каземиро (Асенсио), Модрич, Крос, Ковачич (Бейл), Бензема (Начо), Роналдо
Барселона: Тер Щеген, Пике, Вермален, С.Роберто (Видал), Алба, Бускетс, Иниеста, Ракитич, Паулиньо, Меси, Суарес

Тагове: Барселона, Реал Мадрид, Ел Класико, Лионел Меси, Луис Суарес