11-01-2018 08:05

Реал в Топ 8 за купата

снимка: Даниел Касас

Втородивизионният Нумансия измъква равен на Бернабеу, Зидан разпънат на кръст

Реал Мадрид направи 2:2 с Нумансия на „Бернабеу“ и благодарение на аванса от три гола  от първия мач стигна четвъртфиналите за Кралската купа на Испания. Барса посреща Селта (1:1) на Камп Ноу довечера.

Ден след като обяви безрезервна вяра в тима си (взел 5 трофея през 2017), Зинедин Зидан пусна младите (В-отбора) да решават елиминацията и само двама титуляри от злополучния равен във Виго – Начо Фернандес (капитан) и Дани Карбахал. Едва 36 000 зрители уважиха късния реванш, в студа се видяха детайли като ритмична игра, борби, ефектни дрибъли на Матео Ковачич и Борха Майорал.

Асенсио заплаши на старта с остър шут край гредата и други по-късно. В 10-ата минута след ювелирен диагонал на Дани Карбахал, Лукас Васкес технично с глава ковна топката в мрежата на Мунир. Гостите се бореха достойно и стигнаха няколко пъти до полето на Кико Касия. Централният нападател и лидер Игинио изкълчи глезен, продължи, след нови болки в 40-ата бе сменен от Гийермо. Ляво рамо при хлъзване удари Йоренте. Вратарят Мунир хвана атака на Ковачич. Изпуснати от Хесус Вайехо и Начо, Гийермо на контра с Матеу изравни за кеф на 3000 фенове подкрепа от Сория.

Съперниците запазиха ритъма на битката и след антракта. Себайос и Асенсио натискаха. В 60-ата минута Ковачич спринтира, Марко продължи атаката с Борха, овладял кълбото и Лукас Васкес заби „дубъл“ с воле. Иско донесе сигурност и идеи в атака с влизането си, свобода за Себайос и Васкес. Борха и Ашраф се разминаха с гола, Касия спаси удар на Начо и Пере Мила, преди резервата Гийермо да го разстреля с глава в 83-ата мин. за дубъл. Нието напразно се пльосна за дузпа, капитанът на Нумансия пък отнесе жълт за лакет в брадата на Тео Ернандес. Резервата Каземиро уравновеси Реал, помогна на Начо и защитата да удържат последния натиск на тима на, изпроси си пресилен картон. .

„Направихме отличен мач, научихме неща от голям съперник, горд съм, че зарадвахме толкова фенове „нумантинос“ тук на трибуните. Реал е шампион на Испания и Европа, не знам в криза ли е, заради аванса си може би играха с по-нисък ритъм. – каза треньорът Якоба Аррасате след историческия равен на втородивизионния Нумамсия на „Бернабеу“. – Загубихме 2 леви крила, скъпичко излезе, но на емоционално ниво – много позитивен.“

Мадридските журналисти разпънаха Зинедин Зидан на кръст с критики за поредния равен, 45-годишният французин стоически издържа:
„Първият мач бе ключов за елиминацията. Днес накрая ни липсваше малко бензин, съперника тича до последно, все пак съм доволен от отбора, този състав има по-малко игрови минути. Исках да видя Дани Себайос малко по-вляво, това бе позицията му в Бетис, Асенсио и Йоренте играха по-в центъра. Знам, мислите че играем зле, но ние с отбора сме доволни от класирането. Играта и проблемите лека полека, спокойно ще ги оправим.“

Зидан изясни, че има подписан договор с Реал до 2020 година, но го вълнува само как ще се представят с тима този сезон: „Знам как е тук, договорите не значат нищо.“

„Може би някои нещица миналия сезон бяха в наша полза, а този сезон не е така.. Изведнъж се сриваме, може да е слабото ни място...- опита да обясни лошите резултати на Реал Лукас Васкес. – Трябва да оправим грешките, да работим повече и докажем кои сме, докрай с Мистър, който цяла година ни защиава и мотивира с желание.“

Междувременно Палмейраш продаде Джери Мина на Барселона за 12,4 млн. евро. Високият тъмнокож колумбийски халф (23 год.) е любител на танците и бързата атака.

Тагове: Реал Мадрид, Нумансия, Лукас Васкес, Зинедин Зидан, Барселона