12-01-2018 08:05

И Барса е в Топ 8 на купата

Снимка Даниел Касас

Меси – дебют в турнира и голова фиеста

Барселона отнесе с 5:0 (1:1) Селта на Камп Ноу и се класира за четвъртфиналите на Кралската купа на Испания, където защищава титли от последните 2 сезона. Жребият днес е свободен. Останалите в Топ 8 са Атлетико Мадрид, Валенсия, Реал Мадрид, Леганес, Алавес, Севиля, Еспаньол.

Лионел Меси се развихри от 3-ата минута, след като бе съборен на сандвич от двойка защитници, а реферът реши да не тръгва с дузпа. Бълхата пробва още 2 пъти и в 13-ата минута на дебюта си в тазгодишния турнир опъна мрежата на Серхио Алварес. 2 минути по-късно направи дубъл след дежурно двойно с Алба (седма асистенция за аржентинеца през сезона). След десетина минути Лео върна жеста, изработвайки гол за Жорди, също и за Суарес. Така за половин час каталунците бяха решили елиминацията.

Суарес изработи 2 греди и отменен за засада гол. Воденият от доскорошния помощник-треньор на :азул грана“ Унсуе Селта бе бледа сянка на отбора направил равни с Барса и Реал в последните 7 дни - рядко пипаха топка, единственото им положение бе опит за удар към Силесен от задна ножица от лидера Яго Аспас, който изобщо не се появи след почивката.

Младите Осман Дембеле и Хосе Арнаиз смениха Меси и Иниеста за последните 30 минути. След напускането на майсторите, магията свърши, но французинът и испанецът играха с желание. Макси Гомес изпусна почетно, Ракитич вкара петия след ъглов в 87-ата.

Очакваше се Хавиер Масчерано да се прости с каталунската публика на Камп Ноу и потвърди, че отива в Китайската лига за Фортуни (без трансфер като свободен), но снощи не се случи.

„Излязохме с ясни идеи, вкарахме 2 бързи гола, отлична първа част. Знаем какво правим, в добра линия сме. - каза Жорди Алба. - Лукс е да имаш Лео в състава, винаги се търсим и за щастие днес и двамата вкарахме. Най-добрият в света е в страхотна форма и ще го имаме още дълго време.“

Тагове: Барселона, Селта, Лионел Меси