13-01-2018 20:02

Четвърта загуба за Реал

снимка: Даниел Касас

Белите с дузина голови положения на Бернабеу, наказват ги в края

Виляреал нанесе четвърто поражение за сезона на Реал Мадрид с 1:0 (и първо в историята си) в Испанското първенство в студен, мрачен и дъждовен следобед на „Сантяго Бернабеу“. Това бе трета загуба на домашния стадион за тима на Зинедин Зидан, който защищава 33 титли, но е четвърти с едва 32 точки след зимния полусезон, на 16 т. зад лидера Барселона и с Виляреал дишащ във врата (31 т.).

Виляреал бе натикан в полето си, но игра с всичко в защита и лъвски отбиваше нахъсаните домакински атаки. Недолюбващият Реал съдия Ундиано Маленко отмени ранен гол на Гарет Бейл за засада и спести жълт на Родриго за кроше в ухото на Модрич. Вратарят Серхио Асенхо, завърнал се след 4 операции на коляно, блесна със спасявания с една ръка на 30-метрова тупалка на Марсело и опасен пряк свободен на Роналдо, хвана на Иско. Начо спря контра на Бака. Изведен от Модрич, Кристиано изпусна да открие сам срещу вратаря в 30-ата, тресна и греда. Роналдо нямаше късмет – Асенхо му хвана и най-чистото положение в 45-ата, а португалецът и публиката поискаха дузпа за игра с ръка на защитник на Виляреал. „Бернабеу“ изпрати рефера с освиркване.

Бившата руска резерва на Реал Денис Черишев влезе след почивката и веднага изненада Кейлор с удар, стражът от Коста Рика се справи. Роналдо бе по-солидарен, пробиваше по лявото крило, създаваше положения за колегите и сам атакуваше при възможност. Асенхо продължи да спира ударите - на Крис, Бейл, Крос, Модрич, Марсело.

Виляреал създаде 1-2 контри, които тромавият Карлос Бака не финализира успешно и бе сменен от Унал. Лукас Васкес и Марко Асенсио заиграха вместо Иско и Гарет за последния четвърт час. „Белите“ много трудно пробиваха гъстата „жълта“ защита. Каземиро и Модрич с далечен обстрел с малко не улучиха вратата, Асенхо хвана на Васкес. Защитата проспа контра на гостите в 87-ата мин., Навас парира удара на резервата Унал, преди Форналс да го прехвърли и донесе триумфа. Чуха се освирквания за Реал.

Атлетико Мадрид завърши зимния полусезон с победа с 1:0 (Кевин Гамейро) над Ейбар и се поздрави с второ място с 42 точки. Ян Облак направи важни спасявания. „Дюшекчиите“ ще се борят с лидера Барса за титлата. Валенсия на Марселино изстрада като гост на Депортиво в Ла Коруня, но победи с 2:1 и затвърди трето място с 40 точки.

Тагове: Реал Мадрид, Вилареал