06-03-2018 23:47

Реал удари и в Париж

снимка: Даниел Касас

12-кратните победители и Ливърпул първи стигат Топ 8 на Шампионската

Реал Мадрид изхвърли Пари Сен Жермен с 2:1 снощи (3:1 в първия мач) и първи стигна четвъртфиналите в тазгодишната Шампионска лига, за осма поредна година. 33-кратните шампиони направиха безупречен мач и заслужено продължават пътя към 13-а ¨Ушата купа¨. Воден от суперзвездата Икер Касияс Порто устиска 0:0 на ¨Анфийлд¨, но Ливърпул на Юрген Клоп стигна Топ 8 с аванс от 5 гола от първия мач.

Уникална празнична атмосфера създадоха феновете на трибуните на ¨Парк де Пренс¨, обагрени в клубните и национални на Франция  цветове синьо-червено, вдигнаха макет на огромна ¨Ушата купа¨ и плакат ¨Заедно напред¨, пяха докрай. Шефът на парижани пусна дори ултрасите на стадиона, обагрили го в червени бенгали на почивката. 1300 мадридисти подкрепяха ¨белия балет¨ и празнуваха наживо накрая.

Принуден от контузията на Неймар, Емери най-сетне пусна титуляр Анхел Ди Мария отдясно на атаката до Кавани и Мбапе (отляво), върна и капитана Тиаго Силва в защита зад Тиаго Мота, Верати и опростеният от УЕФА за картона в първия мач Рабио. За разлика от непипналия топка до почивката Единсон, Анхел бе сърцето на всяка атака, но отлично опазен от Дани Карбахал, Рамос и останалите си екс-съотборници от Реал.

Зинедин Зидан рискува, заложи на младите и бързи атакуващи халфове Лукас Васкес, Марко Асенсио и Матео Ковачич, които заедно с Марсело организираха контри за Роналдо и Бензема. Мачът бе на висок ритъм. Вратарят Ареола парира в 18-ата хитър удар зад гърба на защитата на ¨белия¨ капитан Рамос и страхотен шанс за Бензма в 38-ата. Васкес провали 2 атаки, но после се реваншира. Кейлор хвана опасни удари на Ди Мария и Мбапе (несвирена засада). Ковачич свърши доста черна работа в средата срещу Верати и Рабио, също и в защита, изработи си жълт, спирайки пробив на Ди Мария, игра сърцато.

В 51-вата при замъглен от френски димки терен Асенсио с удар през краката на Дани Алвеш изведе отляво Лукас Васкес, центрирал надясно и Кристиано извисен метър над двама защитници заби с глава 12-и гол за сезона в турнира и 117-и общо. ПСЖ отвърна с
отчаяни контри, бяха спасени удари на Кавани и Берчиче.

Алвеш събори с настъпване Крис в наказателното, но Феликс Брич не даде дузпа. В 66-ата обаче немският съдия показа втори жълт и изгони Марко Верати за ядосани реплики за несвирено срещу му нарушение и по-рано спъване отзад на Каземиро. Навас отново спаси Реал 1 на 1 с Кавани, Ареола изби с ръка шут на Асенсио. В 70-ата при удар на Силва и рекошети у Каземиро и Кавани, ПСЖ изравни. Бензема проби сам, но изпусна нова страхотна голова  възможност. Гарет Бейл го смени за 15 минути, Крос заигра вместо Ковачич, а Емери в безидейността си се сети да вкара борбения Дракслер за най-добрия – Ди Мария.

В 80-ата Васкес открадна, проби отдясно, Рабио чисти зле и Каземиро забучи кълбото в мрежата за втората победа на ¨белия балет ¨ над парижани (с 900 милиона супербюджет), които отпадат в този етап за втора поредна година. Атака на резервите Иско и Бейл доведе до греда на Лукас, Роналдо можеше да забие нов. Каземиро взе топка от крака на Кавани пред вратата.

Тагове: Реал Мадрид, ПСЖ, Кристиано Роналдо, Анхел Ди Мария, Каземиро