11-03-2018 20:00

Атлетико поддържа дистанции

Снимка Даниел Касас

Гризман носи победата над Селта с гол и майсторска асистенция

Атлетико Мадрид отнесе с 3:0 Селта и запази дистанция от 8 точки в Испанското първенство зад лидера Барслона и на 7 аванс пред Реал. До края остават 10 кръга. Неделният ден в Мадрид бе студен, променлив на вятър, слънчице и дъжд, спрял за старта на състезанието. Към 45 000 гледаха наживо, имаше малка агитка от Виго.

Диего Симеоне даде шанс за изява на Шиме Върсалико и той вършееше по дясното крило, атакуваше на двойни с Коке, Гризман, Габи, хървтинът пробва и далечен обстрел. Витоло натискаше отляво, пресираше, сменяше позиции и също търсеше гола. Коста, по-изолиран в началото, се включи с пасове за Гризман, който не бе прецизен.

Диего Годин, върнал се да дирижира защитата, можеше да открие с глава. ¨Рохибланкос¨ се справиха се с епизодични набези на национала Яго Аспас, Радоя, Макси Гомес, които в края на частта станаха по-чести. С гол се разминаха Сержи Гомес, Аспас, Пабло Ернандес. В 44-ата Гризман получи топка пред левия стълб на вратата на Рубен Бланко, финтира Отто и с прецизен шут към срещуположната сглобка откри.

Веднага след антракта Лукас Ернандес спъна в наказателното Пабло Ернандес, поискал дузпа, реферът Хавиер Рохас замълча и извади жълт за Аспас за подсечка на Лукас. Радоя тресна греда. Гризман веднага промуши топка през центъра измежду двама защитници, Виктор Мачин-Витоло я заби и получи адмирациите на феновете при смяната с Корреа. В 63-ата минута Анхел навърза защитата и наниза технично третия.

Облак извади с ръка шут на Макси Гомес. Диего Коста направи безличен мач, накрая получи болки в десния крак и Торрес довърши срещата.

¨Мачът вървеше, където желае Атлетико, опитвахме да позволяваме по-малко контри, но за съжаление грешките се плащат, както при гола в 44-ата минута. Вторият обаче ни нарани много, дойде след възможна дузпа срещу Туку, всичко това ни афектира, опитахме да се борим, тряба да правим по малко грешки.¨ - призна треньорът на Селта и бивш птори на Барселона Хуан Карлос Унзуе.

¨В началото не бяхме прецизни при финалния удар, след почивката те бяха по-добри с гредата, голът на Витоло ни помогна и поуспокои. Виктор се доближава до изискванията ни, помага и в защита, направи добра акция при гола си след фантастичния пас от Гризман. – анализира Диего Симеоне.–Чака ни мач в Русия, после се връщаме в лигата, иска ми се да сме силни за последните 5 кръга на първенството.¨

¨Сложно е, Барса трудно ще падне 3 мача, този сезон не са губили, но няма да скръстим ръце, каквото зависи от нас ще направим. Всяка титла е важна за този клуб - Лига Европа, Испанско първенство...ще се борим. – каза капитанът Габи. - Говори се много за Гризман и Барселона, не можем да го критикуваме или разпъваме на кръст. Продължавам да го моля докато е при нас да се раздава за тази фланелка и прави разликата. Трябва да се нагодим към ротациите и да се раздаваме, конкуренцията е голяма при нас. Опитвам да съветвам съотборниците от опита и привилигроващата си, спечелената позиция на капитан, повечето от тима ме слушат и следват.¨

Междувременно ФК Барселона обяви за споразумение с Порто Гремио за младия бразилски халф Артур за 30+9 милиона евро и възможна поява на Камп Ноу от 2019.

Тагове: Атлетико Мадрид, Селта, Антоан Гризман