Вечното дерби

26-03-2018 20:59

Късметлийска победа срещу Казахстан (видео и статистика)

Националите безобразно слаби, вкараха два гола без положения

Националният отбор на България изигра още по-слаб мач от този срещу Босна, голяма част от който изкара в почти глуха защита, пазейки незаслуженото на фона на показано равенство 1:1 срещу представителния тим на Казахстан. Въпреки това обаче, след центриране в последните секунди Николай Бодуров вкара победно за 2:1.

България стигна до гол от съмнителна ситуация в 23-ата минута, при която Манолев влезе в наказателното поле, задържа противник, който докато падаше го препъна. Последвалата дузпа бе реализирана от Попов за 1:0. Първото полувреме бе слабо, но контролирано от българите дотолкова, доколкото пред Пламен Илиев да няма опасности.

Втората част започна с надъхана игра на Казахстан и отчайващо слабо представяне на избраниците на Стоилов. Така след три опасни положения, играчите от бившата съветска република логично израравниха в 55-ата след комични изяви на българската защита.

До края имаше само един тим, който игра футбол - този на Казахстан. Българските национали обаче хвърлиха всички сили, за да не допуснат втори гол. Пряк свободен удар в последните секунди на добавеното време донесе гол за България, вкаран от Бодуров.