15-04-2018 20:10

100 гола на Торрес за Атлетико в Испания

Снимки Даниел Касас

Мадридчани пазят второто място, Гризман отвръща на несвирена дузпа с гол

Атлетико Мадрид победи с 2:0 Леванте в 32-ри кръг на Испанското първенство и опази второто място със 71 точки (на 11 зад Барселона) от преследвачите Валенсия и Реал Мадрид.

¨Червено-бялата¨ публика посрещна по свойски футболистите на Диего Симеоне – с мозайка в клубните цветове, огромен плакат 115 години с теб и нестихващи песни на стадион ¨Ванда Метрополитано¨. Това бе начинът да благодари на тима за класирането на полуфиналите в Лига Европа и мотивира за титлата плюс сребърни медали в Ла Примера. Хората бяха 12-ият играч, вибрираха с всяка ситуация с адекватни шумни реакции.

Корреа направи разликата в първото полувреме с неуморими опити да разкъса гъстата многобройна защитата на гостите. Аржентинецът помагаше на халфовете Коке, Витоло и Саул да пресичат, търсеше френската атака Гризман – Гамейро, сам пробваше. Върсалико (отдясно) и Виктор (отляво) се включваха добре по крилата. Централният защитник Кабако и вратарят Ойер извадиха удари на Гамейро, Корреа, Върсалико. Валенсианци стигнаха до 5 контри, спрени от Годин, Савич и Облак.

Анхел не спираше и в 33-ата минута след вътрешен пас от Витоло откри. В 40-ата Антоан спринтира из цялото поле на гостите, финтира вратаря, който го събори, но дузпа не бе свирена, въпреки всеобщите домакински протести. Реферът Хил Манзано даде жълт на Антоан за симулация и бе изпратен с всеобщи свирни и полиция за почивка.

Френският ас, чакащ тренсфер в Барселона, си върна тъпкано с гол от втора линия още в 48-мата минута (пас от Шиме), потанцува и попадна в прегръдките на съотборници и Симеоне. Облак и защитата спряха 3-4 атаки на Леванте, те пък – на Корреа и Гамейро.

По песенно настояване на публиката Симеоне пусна за половин час (вместо Гризман) любимеца им Фернандо Торрес, напускащ родния клуб след месец май. Съотборниците искат да го изпратят с трофей – купата на Лига Европа. Облак блесна със спасен опасен на Роджер в 77-ата минута, в ответната контра Торрес опъна мрежата със своя гол номер 100 за Атлетико в лигата от 275 изиграни мача.

Вторият капитан Диего Годин коментира със задоволство осигуреното шесто поредно участие на тима в Шампионската лига:

¨Осигурихме го предсрочно, въпреки трудното начало на сезона и шоковото отпадане от ШЛ, ще се борим за сребърните медали в Испания и титла в Лига Европа. Искаме да направим всичко възможно Фернандо да си тръгне по-най добрия начин, радвам се много за гола му, защото използва максимално всяка игрова минута! Също и за Гризман, не съм гледал още повторение на ситуацията, от терена ни изглеждаше дузпа, заради високата скорост и полета. Доволни сме от статистиките на защитата, значи сме на ниво, също и като колектив!¨

Тагове: Атлетико Мадрид, Леванте, Фернандо Торрес, Антоан Гризман