09-05-2018 23:55

Барса разнищи Виляреал, остават непобедени в лигата

Снимка Даниел Касас

Валенсианци отнесоха петичка на Камп Ноу, Осман Дембеле блести с два

Новият шампион на Испания Барселона наби Виляреал с 5:1 в отложен мач от първенството, натрупа 90 точки и 44 мача без загуба. До края остават 2 кръга.

Гостите посрещнаха ¨азулграна¨ с шпалир за дубъла и подариха символа си жълта подводница на Иниеста. Капитанът дирижираше играта пред наполовина празен стадион, южноамериканското нападение заби тройка до почивката. В 11-ата минута Осман Дембеле слаломира центално на спринт из цялата жълта защита, вратарят Асенхо спаси с полет, но Фелипе Коутиньо докопа отдясно мъртвата топка и опъна мрежата. Резеврният вратар на Барса Силесен парира отговор на Рок и друг на Жауме Коста. В 17-ата при масивна домакинска атака, Иниеста намери между линиите Динье (възможна засада бе) и Паулиньо удвои.

Минутка преди края Меси от наказателното върна назад към Иниеста, който го изведе с ювелирен красив пас, за да забие с удоволствие. Бълхата не си даваше много зор в мача, с мисъл да се пази за настъпващото до 40 дни световно. Преди него е на път да вземе пета Златна обувка за голаджия на Европа с 34 дотук.

Виляреал излезе надъхан след почивката и след 2-3 заплахи върна гол – Форналс стреля, Силесен излезе да спасява, Сансоне да довкара топката. Холандският вратар блокира удар на Родри. Паулиньо и Коутиньо не успяха да забият отново. Луис Суарес и Иван Ракитич смениха Иниеста и Бускетс за последния половин час, капитанската лента получи Меси. Бразилците направиха готина атака, в която Дембеле блесна с извеждащ с гръб към вратата пас с пета, но Фелипе бе в засада и голът - отменен.

20-годишният френски национал имаше морален дълг да се разпише след цял сезон контузии и напасване. Дубъл за последните 5 минути. Първия падна след грандиозен пробив по учебник на Иван с автопас, другия със собствена контра и финал с балон след чистена от резервата на Пике - Йери Мина атака. Осман показва добра адапация, скорост и техника, слуховете за евентуално отдаване под наем изглеждат странни.

Сержи Роберто бе наказан за 4 мача заради изгонването в Класикото, шефовете му са бесни от решението.

Тагове: Барселона, Виляреал