10-05-2018 08:55

Севиля тресна Реал

Снимка Даниел Касас

Финалистите в Шампионската отнасят тройка на Пизкуан

Севиля тресна с 3:2 Реал Мадрид на домашния ¨Санчес Пизкуан¨ в отложен мач в Ла Примера и си върна за ¨ръчичката¨ на ¨Бернабеу¨ в есенния полусезон. Треньорът на Реал Мадрид игра с доста компромисен състав, освобождавайки осем титуляра от пътуването с поглед към единствения шанс за трофей през сезона - финала на Шампионската лига в Киев.

Моторът Лука Модрич и контузеният Дани Карбахал в компанията на бразилския Роналдо Назарио се забавляваха с тенис на големия смесен турнир в Каха Махика, гледайки загуба на Новак Джокович и победа на 5-кратния шампион Рафаел Надал.

Вратарят Давид Сория спаси прецизен удар на Каземиро от пряк свободен, последва обстрел отвсякъде от Бензема, Асенсио, Ковачич. Домакините имаха сносна атака и удар на която капитанът на Реал и екс на Севиля Серхио Рамос парира.

Хоакин Капаррос бе направил леки корекции на състава на предшественика си Монтела – реабилитира титуляр в защитата дългуча Н‘Зонзи, пусна заедно Луис Муриел и Бен Йедер отпред, което изкова успеха. В 26-ата Луис надбори Вайехо за дълбочинна топка, Висам надбяга Серхио и откри през краката на Касия.

В 42-рата Начо извади втория от голлинията влизаща рекоширала у Кико Касия топка след атака на Нзонзи и Муриел. Габриел Меркадо отнесе жълт. Бен Йедер и Н‘Зонзи изненадаха повторно чакащата почивка ¨бяла защита¨, Лаюн забоде втория.

Севиля можеше да реши мача в 57-ата, но Касия извади кълбото. Веднага падна дузпа – спъване на Лукас Васкес от Франко Васкес. Серхио Рамос нацели греда, а малко по-рано бе бил покрай стълба атака. Кико изби нов удар на Бен Йедер, събаряне на Рамос при шут остави съмнение за втора дузпа.

Зидан подсили с Борха Майорал смяна на незабележимия младежки национал Дани Себайос, Реал нападаше, но без точен финален удар. Бензема би 2 в аут, докато непокрит Ковачич молеше за топката. Каземиро и Асенсио също сбъркаха. Рамос отнесе пресилен картон от международния Матео Лаос и отнесен от спорове изпусна Меркадо по десния фланг и си заби автогол от рекошет след удара от много малък ъгъл на аржентинския десен защитник. Борха Майорал вкара почетен гол с глава след диагонален пас от Марко Асенсио.

В 95-ата минута след сблъсък на Тео Ернандес с Меркадо и южноамерикански юмрук Матео свири втора дузпа за столичани и жълт на Ескудеро за протест. Рамос този път не сбърка, но и не празнува гола от уважение към родния клуб и привърженици. Реал изпусна шанса а изравни второто място в лигата на Атлетико и остана със 72 точки.

Тагове: Реал Мадрид, Севиля