Вечното дерби

15-05-2018 20:22

Инфарктна червена победа в дербито (видео и статистика)

ЦСКА и Левски изиграха мача на един дъх, но пред малко фенове

Отборите на ЦСКА и Левски изиграха великолепен мач от програмата на Шампионския плейоф, завършил с инфарктен успех с 3:2 за ЦСКА. Победата на червените дойде в 90-ата минута с попадение на Рубен Пинто.

ЦСКА беше по-добър преди почивката, но играчите в червено направиха няколко сериозни пропуска. В самото начало Митрев спаси шут на Десподов, а в 20-ата минута стражът изби кълбото в краката на Енрике, който изведе "армейците" - 0:1.

Митрев спаси още един удар на Енрике в 30-ата минута, а малко след това Манолев пропусна от удобна позиция.

Левски изравни в 35-ата минута, след безобразна изява на Божидар Чорбаджийски, който изведе Паулиньо сам срещу Черниаускас и бразилецът не сбърка.

Веднага след това Митрев спаси още на два пъти след удари на Десподов, а освен това бе господар на "втория етаж", обирайки всички центрирания.

Митрев продължи да спасява опасни положения и след почивката, когато ЦСКА не промени игровото си поведение и диктуваше събитията.

Логичното се случи в 57-ата минута, в която Джеферсон "хвърли" добър пас към Енрике, който подаде пред вратата на останалия абсолютно сам Малинов и халфът на ЦСКА от воле вкара за 1:2.

Левски създадоха няколко разбърквания пред вратата на ЦСКА, но без резултат. В 73-ата минута Прохазка стреля от около 15 метра, но топката се отби от страничната греда. В 78-ата минута Станислав Костов закачи с пета топката след корнер и тя влетя във вратата на ЦСКА - 2:2.

По-силната игра в заключителните минути на Левски ги изведе пред шанс за пълен успех, но Кабрал пропусна в 83-ата минута.

Кирил Десподов игра крайно егоистично в 85-ата минута, когато останал сам срещу вратаря, вместо да подаде на Тиаго, стреля неточно в аут, пропускайки да донесе победата на ЦСКА.

Последната дума в мача обаче все пак беше на ЦСКА, който отбеляза за 3:2 в 90-ата минута. Рубен Пинто получи на ръба на засадата и леко по диагонал преодоля Митрев.