Вечното дерби

25-05-2018 22:50

Витоша се спаси! (видео и статистика)

Бистричани се бориха като тигри и разочароваха Локомотив

Отборът на Витоша (Бистрица) ще играе и догодина в Първа лига, след като победи в решаващия бараж тима на Локомотив (София) след изпълнение на дузпи. В редовното време мачът завърши 1:1, а след продълженията - 2:2. При изпълнение на дузпите "тигрите" бяха по-точни и вкараха четири срещу две на съперника.

Илия Димитров изведе Локомотив напред в четвъртата минута, а до края на полувремето играта бе двуостра напрегната. След почивката Даниел Кутев изравни за Витоша. Малко преди края на мача осветлението на Лаута спря и мачът бе прекратен за няколко минути. Редовното време завърши без победител - 1:1.

Здравко Димитров отбеляза страхотен гол в 109-ата минута за решаващото 2:1. Играчът на Локомотив се освободи от съперник и с шут от около 18 метра вкара в горния десен ъгъл на вратата.

Малко след изтичане на продължението Стефан Христов изравни за 2:2 и мачът стигна до дузпи, които бяха спечелени с 4:2 от Витоша.